Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Nie będzie podwyżek w zasiłku dla bezrobotnych w 2015 roku

08.06.2015, 08:30:59 Rozmiar tekstu: A A A
Nie będzie podwyżek w zasiłku dla bezrobotnych w 2015 roku
fot. Adrian Sajko (zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu)

Zasiłki dla bezrobotnych powinny ulec waloryzacji od 1 czerwca. Zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 roku, która mówi o promocji zatrudnienia i instytucjach pracy, zasiłek dla bezrobotnych podlega corocznej waloryzacji. Podwyższenie powinno nastąpić pierwszego czerwca na podstawie średniego poziomu cen towarów, a także usług konsumpcyjnych za poprzedni rok. Jednak w 2015 roku podwyżek nie będzie.

Jak informuje gazetaprawna.pl z komunikatu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 15 stycznia br. w sprawie średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2014 roku, wynika, że wskaźnik w 2014 roku w stosunku do 2013 wyniósł 100,0. Oznacza to, że ceny pozostały na takim samym poziomie, w związku z czym w tym roku nie będzie waloryzacji zasiłku dla bezrobotnych. Podwyższenia świadczeń nie dokonuje się w sytuacjach, gdy średni poziom cen towarów oraz usług konsumpcyjnych za poprzedni rok nie uległ zmianom bądź się zmniejszył.

Zasiłek dla bezrobotnych od 1 czerwca br. do 31 maja 2016 roku wyniesie tyle samo, co w okresie od 1 czerwca 2014 do 31 maja br., a więc:

- obniżony zasiłek dla bezrobotnych (80 proc.) - 664,90 zł przez okres pierwszych trzech miesięcy posiadania prawa do zasiłku, potem - 522,10 zł;
- podstawowy zasiłek dla bezrobotnych (100 proc.) - 831,10 zł przez okres pierwszych trzech miesięcy posiadania prawa do zasiłku, potem - 652,60 zł;
- podwyższony zasiłek dla bezrobotnych (120 proc.) - 997,40 zł przez okres pierwszych trzech miesięcy posiadania prawa do zasiłku, potem - 783,20 zł.


źródło: gazetaprawna.ploprac.

IK

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ jasiu
  Poniedziałek, 08.06

  dalej głosujcie na POPiS

 2. 2
  +3
  ~ dretek
  Poniedziałek, 08.06

  Duda przyjdzie to da . Nie ma co się martwic na wyrost. Trzeba tylko odszukać wypowiedzi Dudy w tym temacie i złożone obietnice.

 3. 3
  +1
  ~ myślący
  Poniedziałek, 08.06

  D U D A - nie tylko nie da i nie tylko on jeden obiecywał rzeczy, z których teraz trzeba będzie się w jakiś sposób wycofać !!!!!. Czyli będzie musiał swoje obietnice wyrzucić do K O S Z A .

 4. 4
  +3
  ~ niewdzięczny
  Poniedziałek, 08.06

  Ich nie interesuje że nie ma gdzie zarobić, ich nie interesuje że ponad 80% bezrobotnych nie ma prawa do zasiłku. Zasadniczo zwykły obywatel polski tej władzy nie interesuje zupełnie. Ich interesuje dotowanie milionerów i korporacji, wsparcie interesów zachodu na Ukrainie, organizowanie pracy mieszkania i utrzymania uchodźcom z Ukrainy, Syrii, Libii, tańszy od Polaka parobek z 3 świata Zamieniliśmy "komunę" na jakieś totalnie znieczulone i antypolskie g.... . To agenturalne bydło oderwane od realiów życia przeciętnego polskiego obywatela nigdy nie powinno dostać władzy, czy to wreszcie dotrze do tych kapuścianych łbów? Nie chodzi przecież o jakiś pos.... zasiłek i jego wysokość chodzi zagwarantowanie podstawowych praw człowieka w tym kapitalistycznym gnoju.

 5. 5
  0
  ~ Jerzy
  Poniedziałek, 08.06

  W ,,biednej" Szwajcarii nie otrzyma się zasiłku za nic nie robienie. Jeżeli bezrobotny nie ma pracy zgłasza się po zasiłek ale jest jeden warunek - musi nieodpłatnie wykonać prace wskazane przez Gminę. Jest to 50 godzin w miesiącu. Są to proste prace np. porządkowanie ulic, kwietników, koszenie trawy, przycinanie drzew, uzupełnienie malowania itp. W ,,bogatej" Polsce płaci się za darmo.

 6. 6
  +1
  ~ wniosek
  Poniedziałek, 08.06

  Podwyżek nie będzie i niczego nie będzie. A gdzie nasz słynny prognosta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.