Środa, 17.07.2019, Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Płaca minimalna wzrośnie w przyszłym roku do 2 tys. zł?

05.06.2015, 12:30:09 Rozmiar tekstu: A A A
Płaca minimalna wzrośnie w przyszłym roku do 2 tys. zł?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu ( źródło: www.biznes.interia.pl )

Jak podaje gazetapraca.pl zdaniem OPZZ w przyszłym roku płaca minimalna powinna wynieść 2 tys. zł brutto. Związkowcy mają również pomysł, aby podnieść minimalną płacę godzinową.

Według informacji podanych na stronie gazetapraca.pl wynika, że pracodawcy są za kwotą 1782 zł, a z danych Eurostatu wynika, że polska płaca minimalna ma sporą siłę nabywczą.

- Zdaniem Pracodawców RP przyszłoroczne najniższe wynagrodzenie powinno wzrosnąć o 32 zł brutto i wynieść 1782 zł brutto. Oznacza to, że najniżej zarabiający pracownik na etacie otrzymałby na rękę niecałe 1310 zł. Tak niska podwyżka wynika głównie z panującej deflacji i zapowiadanej na przyszły rok niskiej inflacji (1,7 proc.). Te parametry budżetowe określają, jak należy obliczać zmianę płacy minimalnej z roku na rok – czytamy na stronie gazetapraca.pl.

Związkowcy domagają się tego, aby rząd podniósł również minimalną płacę godzinową. Miałaby ona wynieść przynajmniej 12 zł brutto.

Więcej na ten temat na stronie gazetapraca.pl


opr.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ wniosek
  Piątek, 05.06

  A ile wynosi średnia pensja Związkowca? dalej z ludzi robią parobków.Nie dadzą żyć normalnie, przecież w takich Niemczech żywność i inne produkty pierwszej potrzeby są w takiej samej cenie jak u Nas , a ich najniższa pensja to 1.200 uero to około 5 tysięcy.Kto na tym zarabia?To jest takie cykanie, żeby naród się cieszył, bo podwyższyli - mają zasługi, ale jak długo tak będzie?

 2. 2
  +9
  ~ wniosek 2gi
  Piątek, 05.06

  Ida wybory!!!!Znów rzucili kiełbasą wyborcza.Zyc nie umierac.

 3. 3
  +10
  ~ nick
  Piątek, 05.06

  niska inflacja tylko gdzie w barze sejmowym?

 4. 4
  +7
  ~ Maciej
  Piątek, 05.06

  Czy wynagrodzenie 4500 zł. brutto, to w Elblągu dobra pensja?

 5. 5
  +6
  ~ mieszkanka
  Piątek, 05.06

  moja córka ,która ukończyła fizjoterapię po której nie może znależć pracy z konieczności pracowała w Olsztynie za 750 zł na miesiąc i co na to OPZZ gdzie tu mowa o minimalnej krajowej.Mogą sobie podwyższać a pracodawcy swoje .

 6. 6
  +2
  ~ czyt.
  Sobota, 06.06

  Wysokość podwyżki jest uzależniona od stopy inflacji - to jest działanie POpaprańców. Dwie kadencje rządów i nie dać ludziom trochę normalniej żyć - bo będą za bogaci. Ta zapowiedź podwyżki to żadne działanie przedwyborcze - to się należy jak psu micha. W Anglii Polak zarobi na utrzymanie, opłaty i jeszcze trochę potrafi odłożyć - ceny żywności w przeliczeniu na złotówki podobne. Jak długo jeszcze będzie nękane nasze społeczeństwo. Te wszystkie układy partyjne są do nie zniesienia. Chyba czas powiedzieć stanowcze stop. Tylko jak zmobilizować społeczeństwo. Może ktoś ma pomysł na to? Chętnie popracuję nie oczekując niczego w zamian. Ponieważ dla Polski przepracowałem 40 lat i niczego mądrego nie dorobiłem się. Więc może warto zadbać o przyszłe pokolenie.

 7. 7
  0
  ~ krzysiek
  Sobota, 06.06

  ale to tylko w budzetowce I firmach prywatnych zatrudniajacych powyzej 30 pracownikow,w malych firemkach ludzie dalej jak niewolnicy za 1500 z czego polowa pod stolem tak zwanym beda robic

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.