Piątek, 19.07.2019, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

T-Mobile na liście ostrzeżeń. Sprzedawali ubezpieczenia bez licencji

27.04.2015, 10:30:07 Rozmiar tekstu: A A A
T-Mobile na liście ostrzeżeń. Sprzedawali ubezpieczenia bez licencji
Źródło : wyborcza.pl

Nadzór finansowy wpisał spółkę T-Mobile na listę ostrzeżeń publicznych. Powód? Sprzedaż ubezpieczeń "Bezpieczne urządzenie" bez wymaganego zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej.

Komisja Nadzoru Finansowego złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełniania przestępstwa polegającego na oferowaniu klientom sieci usługi "Bezpieczne urządzenie" zabezpieczającej klientów na wypadek kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia urządzenia bez wymaganego zezwolenia KNF na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej. Spółka od razu trafiła na listę ostrzeżeń publicznych.

Usługa polegała na odpłatnym zabezpieczeniu urządzenia przed wypadkami losowymi. Firma zatem sprzedawała typowe ubezpieczenia bez wymaganej licencji na taką działalność.

Do tej pory, gdy operator chciał sprzedawać ubezpieczenia, podpisywał umowę z firmą ubezpieczeniową - tak działo się na przykład w Orange, które oferowało ubezpieczenia telefonu przez firmę Warta czy PZU. Z tej usług tej ostatniej korzysta również Plus. Z kolei dla klientów Play ubezpieczenia przygotowywała firm Metlife. T-Mobile był zatem jedynym, który oferował ubezpieczenia bez pośrednictwa firm zewnętrznych.

Operator wskazuje, że prowadzono analizy prawne, które nie wykazały żadnych przeszkód do prowadzenia takiej działalności.  - Oświadczamy, że T-Mobile Polska SA nigdy nie prowadziła ani nie prowadzi działalności ubezpieczeniowej, a usługa Bezpieczne Urządzenie oferowana klientom T-Mobile od prawie 5 lat jest rozszerzoną gwarancją. Usługa ta istotnie zwiększa komfort i bezpieczeństwo korzystania z wartościowego sprzętu zakupionego od operatora, co jest wysoko oceniane przez naszych klientów - podał T-Mobile w specjalnym komunikacie.
 

Źródło : wyborcza.pl

 

MM

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ rafko
  Poniedziałek, 27.04

  Jak zwał, tak zwał, byle by pieniądze ściągnąć od klientów

 2. 2
  +3
  ~ bastek00
  Poniedziałek, 27.04

  Nie jak zwał tak zwał... Usługa działa, klienci mają wymieniane/naprawiane telefony. Tylko kogoś z lobby ubezpieczeniowego zabolało, że pieniądze nie przechodzą przez nich. ~rafko, zanim się wypowiesz zorientuj się jakie są warunki u nich a jakie np przy ubezpieczeniu w Media i pochodnych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.