Czwartek, 18.07.2019, Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Policjanci zbyt często stosują środki przymusu bezpośredniego. Będzie zmiana ustawy?

22.04.2015, 10:30:19 Rozmiar tekstu: A A A
Policjanci zbyt często stosują środki przymusu bezpośredniego. Będzie zmiana ustawy?
fot. nadesłane

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce monitorowania większej ilości wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności. Jak wynika z danych, policjanci bardzo często wykorzystują środki przymusu bezpośredniego, niekiedy łamiąc prawa człowieka. Czy wprowadzą zmiany w ustawie?

W Sejmie Justyna Chrzanowska, pełnomocniczka ministra spraw zagranicznych, prezentowała posłom sprawozdanie za 2014 r. z wykonywania orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przez Polskę. Jak się okazuje, mundurowi dalej mają problem z nadmiernym stosowaniem środków przymusu bezpośredniego, co zauważyły instytucje europejskie (m.in. Komitet Ministrów Rady Europy).

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Komenda Głównej Policji ma jednak kilka propozycji, by nie dopuścić do kolejnego łamania uprawnień przez funkcjonariuszy. Chcą, aby jak największa ilość czynności była nagrywana i monitorowana, a także nałożenia obowiązku dbania o bezpieczeństwo osoby będącej pod nadzorem Policji. Do tego kryteria przyjęcia do służby mają być bardziej restrykcyjne.

Eksperci mają jednak obawy, że jeśli ktoś nagminnie nadużywa środków przymusu bezpośredniego, po prostu nie nadaje się do służby. I żadna zmiana ustawy w tym nie pomoże.

 

Źródło : gazetaprawna.pl

Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ ho2
  Środa, 22.04

  Odkryli AMERYKĘ,,byłem na kryminalnej 2 lata temu,to mi fagas porwał koszulę,straszył mie że mi naj..jak się nie przyznam do kradzieży,niestety trafił na ZAWODNIKA RÓWNEGO SIEBIE.Lanie po gębie,szarpanie to normalka na kryminalnej w komendzie Elbląskiej,Podobno jesteśmy w UNI EUROPEJSKIEJ?Niestety w komendzie elbląskiej kryminalnej czas się cofnoł do ŚWIĘTEJ INKWIZYCJI

 2. 2
  +3
  ~ ŚRUBA
  Środa, 22.04

  ho2 dalej-na przesłuchaniu było 2.Starszy taki czarny-SPRZEDAJE w niedziele gołębie na rynku i młody,DWA wyrośnięte MUTANTY.kij i marchewka,jeden w pysk,drógi,daj mu spokój-hihihi.AMERYKAŃSKI KRYMINAŁ.PO komentarzu Czekam na wizytacje MUTANTÓW,opiszę to szczegółowo w dalszym odcinku.ŚRUBA,ŚRUBA

 3. 3
  --3
  ~ obywatel
  Środa, 22.04

  Żałuję, że nie mieszkam w Ameryce. Tam policja ma szacunek i nie waha się użyć broni, gdy wymaga tego sytuacja. Powiedzmy też sobie szczerze - nikt normalny i uczciwy nie trafia na rozmowę do Kryminalnych. Policja powinna mieć prawo do stosowania środków przymusu bezpośredniego i nie powinno być tak, że ma się tłumaczyć z tego. Ktoś ich mianował na funkcjonariuszy i oni są stróżami praw i obowiązków obywateli. Nie zgadzam się, aby prawo broniło zwyrodnialców, a patologia szerzyła się wśród społeczeństwa...

 4. 4
  +8
  ~ ELBLĄG 1959
  Środa, 22.04

  TY OBYWATEL A W OLSZTYNIE JAK CZTERECH POLICJANTÓW KATOWAŁO MŁODEGO STUDENTA TO TEŻ MIELI PRAWO.NA 100TYS. POLICJANTÓW 90 % Z NICH NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA CO TO JEST SŁUŻBA W POLICJI.

 5. 5
  +6
  ~ Polak
  Środa, 22.04

  obywatel - pewnie jeszcze z milicji obywatelskiej - POlicja nie ma poważania, bo zamiast własnie ścigać przestępców, to ściga jedynie niepoprawnych POlitycznie i POdtrzymuje budżet wlepiając nachalnie mandaty. Kiedyś pamiętam dziwiłem się, że ktoś nie udzielił policjantowi pomocy w czasie interwencji a ludzie stali obok (była głośna sprawa), teraz to rozumiem, bo jak wtedy byłem oburzony i bym w danej sytuacji na pewno pomógł, tak dziś dzieki postawie POlicji (i nie chodzi tylko o mandaty) nie kiwnąłbym palcem aby im pomóc. Fakt jest tylko taki, że nie wierzę aby zrobiono te zmiany w ustawie, to wrzutka przedwyborcza - obóz władzy nie pozwoli odjąć uprawnień tym, którzy utrzymują ich jeszcze przy władzy (często robiąc to ciężko naruszajac prawo) - przykładów mnóstwo w necie i nie tylko.

 6. 6
  +4
  ~ pobity na dołku
  Środa, 22.04

  czują się bezkarni. dla nich metody postępowania stanęły na etapie ZOMO. nareszcie się im ktoś dobierze do skóry. dla milicji szacunku zero, niestety to głos społeczeństwa

 7. 7
  +3
  ~ zapomnieli
  Środa, 22.04

  Polska jak głosi się cały czas jest krajem demokracji???????????????????A metody nadal jak za PRL-u:jest człowiek znajdzie sie artykuł.KPINY I KOMUNA NADAL TRWA.

 8. 8
  0
  ~ ppp
  Wtorek, 17.05

  Moglabym prosic okontakt osoby ktore zostaly brutalnie potraktowane w elblaskim dolku badz przez elblaska policje ? Mega pilne paulus328@wp.pl

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.