Czwartek, 18.07.2019, Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Nowy przetarg na połączenia kolejowe w regionie

21.04.2015, 11:10:14 Rozmiar tekstu: A A A
Nowy przetarg na połączenia kolejowe w regionie
Fot. arch. redakcji

Przetarg na obsługę połączeń kolejowych w województwie warmińsko-mazurskim będzie unieważniony i rozpisany na nowo. - Taka jest decyzja zarządu województwa – powiedział Radiu Olsztyn marszałek Gustaw Marek Brzezin.

W ogłoszonym w piątek konkursie ofert wystartowały dwie firmy: Przewozy Regionalne i spółka Arriva. Jednak tylko Przewozy Regionalne zaproponowały określoną kwotę za obsługę. Jest ona o 30 milionów wyższa niż możliwości samorządu.

Według Joanny Parzniewskiej, rzeczniczki Arrivy, samorząd nie działa na korzyść konkurencyjności, dlatego firma zamiast oferty przedłożyła marszałkowi list. Tymczasem Ryszard Kuć, dyrektor warmińsko-mazurskich Przewozów Regionalnych uważa, że samorząd powinien postawić na sprawdzoną spółkę.

Warszawska Fundacja Prokolej opublikowała raport, w którym zauważa, że dzięki organizacji przetargu nieograniczonego udało się uniknąć sytuacji podobnej jak w województwie opolskim. Tam Przewozy Regionalne pewne przyznania kontraktu zagroziły, że bez zwiększenia dofinansowania zrealizują 30 procent mniej połączeń i zwolnią 20 procent załogi.
 

Źródło : onet.pl

MM

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ dosyć
  Wtorek, 21.04

  W tych bagnach to same afery ,przekręty .Niech Elbląg obsługuje kolej z Pomorza to lepiej na tym wyjdziemy i pojedziemy.A gdzie jest nowy pociąg który dostał Elbląg bo go nie widac .CO DALI I ZA****li .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.