Czwartek, 23.09.2021, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Sześciolatki u psychologa. Rodzice nie chcą, by dzieci poszły do szkoły

24.02.2015, 11:00:37 Rozmiar tekstu: A A A
Sześciolatki u psychologa. Rodzice nie chcą, by dzieci poszły do szkoły
Fot. arch. redakcji

Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne przeżywają oblężenie. Rodzice starają się o zdobycie opinii, która uchroni dzieci przed wcześniejszym pójściem do szkoły. Szacuje się, że w przedszkolach zostać może nawet 70 tys. sześciolatków.

Reforma obniżenia wieku szkolnego to katorga dla rodziców. Wielu z nich uważa, że ich dzieci nie są jeszcze gotowe pójść do szkoły i za wszelką ceną próbują zdobyć odpowiednie zaświadczenie, dzięki któremu pociechy będą mogły jeszcze przez rok chodzić do przedszkola.

Już teraz Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne cieszą się dużą popularnością, ponieważ rodzice obawiają się braku miejsca w placówce, do której dziecko już uczęszczało. – Już dziś zgłasza się do nas bardzo wielu rodziców, prawdziwego tłoku spodziewamy się w marcu – opowiada w rozmowie z "Gazetą Prawną" Katarzyna Mazur, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 11 w Warszawie.

W ubiegłym roku rodzice odroczyli 19 proc. sześciolatków objętych obowiązkiem szkolnym (urodzonych w I półroczu 2008 r.). Jeżeli skala miałaby się powtórzyć, gminy będą musiały znaleźć miejsce w przedszkolach lub zerówkach dla 70 tys. dzieci, które w założeniu powinny być już w szkole. To może okazać się prawdziwym wyzwaniem organizacyjnym, bo oprócz nich do przedszkola obowiązkowo trafi cały – największy od lat – rocznik pięciolatków, a do tego każdy czterolatek powinien mieć zapewnione miejsce w przedszkolu.

 

Źródło : gazetaprawna.pl

opr.

MM

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ :(
  Wtorek, 24.02

  No drodzy rodzice to korzystajcie póki możecie, bo po szkołach przyszedł i czas na poradnie, mają zamiar zlikwidować jedną z nich :) także rodzice trzymajcie się i dalej niech społeczeństwo siedzi cicho...

 2. 2
  --5
  ~ rodzic
  Wtorek, 24.02

  to jeden ze sposobów uchronienia dziecka choć w części przed "wyścigiem szczurów" - inny sposób to doprowadzenie do tego aby dziecko nie zdało pierwszej klasy (choć to jest mniej inwazyjne dla dziecka ale mimo wszystko lepsze od zabierania mu dzieciństwa, puszczania w dżungle wyścigu szczurów, a potem o rok szybszego pójścia na bezrobocie albo na emigracje). Z każdej strony dobitnie widać, że ta "reforma" ostatnim o czym "myślała", to o dobru dzieci - tu chodzi tylko o to aby państwo szybciej pozbywało się dzieci ze szkół, przedszkoli itd. czym zmniejszają się koszty państwa łożone na dzieci... Nie znam osoby, która byłaby za tą"reformą", znam ewentualnie takich, którym to obojętne ale ogromna większość jest bardzo przeciwna, a mimo to cisza na ulicach i dalej głosują na Partie Oszustów...

 3. 3
  --2
  ~ nie dla PO i PSL
  Wtorek, 24.02

  Chcieliście obecnych rządzących to teraz m***y w kubeł i do szkoły.

 4. 4
  +5
  ~ mieszkaniec .
  Wtorek, 24.02

  Gdybym ja , kiedy zacząłem przygodę ze szkołą umiał tyle co umie dziś przeciętny sześciolatek , to być może byłbym odkrywcą Ameryki , a nie p. Kolumb . Dlatego grzechem jest trzymanie sześcioletniego dziecka już rezolutnego człowieka w przedszkolu lub w domu . Dodatkowo podpierając się niczym nie uzasadnioną obawą , że czyni się mu krzywdę i zabiera dzieciństwo . To nie jest prawda . Postęp cywilizacyjny medialny i technologiczny nie omija dzieci , a wręcz przeciwnie . Ma w nich przyjaciół . A ich umiejętności w obsługiwaniu telefonów smar fonów i umiejętności w grach wszelakich potwierdzają to , że dzieci uczą się szybko i chętnie . Dzieci nie boją się nowego nieznanego , bo są ciekawe i żądne wiedzy . Nie ma zatem podstaw , aby je ograniczać tworząc iluzjonistyczne półprawdy .

 5. 5
  --6
  ~ nauczyciel
  Wtorek, 24.02

  mieszkaniec idioto - dzieci także szybko nauczą się obsługi kałasznikowa ale to nie znaczy, że mamy ich zaraz do wojska posyłać... - podejrzewam, ze dla ciebie za trudne porównanie ale rozumni zrozumieją

 6. 6
  +5
  ~ Też nauczyciel .
  Środa, 25.02

  W całej Europie i w Chinach do szkół chodzą sześciolatki . Nie sądzę , aby nasze pociechy były mniej uzdolnione od innych dzieci , a przykład odnośnie kałasznikowa wyraźnie wskazuje na niedojrzałość niektórych komentujących .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.