Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Za odśnieżanie już dziękujemy

09.03.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Dziennik Elbląski napisał:

Miasto wypowiedziało umowę na odśnieżanie ulic Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Robót Drogowych, choć była ona zawarta na trzy lata. To efekt niezadowolenia mieszkańców Elbląga z usług firmy.
Po każdych większych opadach śniegu, do naszej redakcji dzwoniły dziesiątki zirytowanych elblążan, skarżących się na nieodśnieżone chodniki i ulice. Tego typu pretensje wpływały nie tylko do nas. Otrzymywał je też Urząd Miejski, straż miejska, a przede wszystkim drogowcy. I tym razem nie było inaczej. - Zimy w tym roku było niewiele. Pojawiła się dopiero w marcu, a i tak przez elbląskie ulice i chodniki trzeba się przedzierać. Strach pomyśleć, co by było gdyby zima była porządna już np. od listopada. Zapewne przy tej skuteczności drogowców, zwyczajnie by nas zasypało - irytuje się Sławomir Karczewski, elblążanin. Najwyraźniej do tych samych wniosków, co elblążanie, doszły władze miasta. - Wypowiedzieliśmy umowę Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Robót Drogowych, które zajmowało się w tym roku odśnieżaniem dokładnie 4 marca - mówi Agnieszka Staszewska, rzecznik prezydenta Elbląga. - Umowa była, co prawda, podpisana na trzy lata, ale firma, która wygrała w przetargu, się nie sprawdziła. Stąd ta decyzja. Nie wypowiadaliśmy jej tak gwałtownie i ostro, jak można było zgodnie z zapisami umowy, np. ze skutkiem natychmiastowym i za odszkodowaniem. Przede wszystkim, w ten sposób firma ma szanse na dokończenie swojego zadania w tym roku.

Cały artykuł w Dzienniku Elbląskim.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ anonim
  Środa, 09.03

  czas najwyższy brawo!

 2. 2
  0
  ~ anonim
  Środa, 09.03

  mieli szczescie ze zima była nie grozna, strach pomyslec co by sie działo gdyby było inaczej

 3. 3
  0
  ~ a
  Środa, 09.03

  wypowiedzieli to wypowiedzieli ale mogli cos zalatwic na dzisiaj bo tragedia byla.. dzisiaj to chyba nic nie odsnierzalo

 4. 4
  0
  ~ anonim
  Czwartek, 10.03

  Mogli im wypowiedziec umowe w maju a nie teraz jak jest najwiekszy snieg! Jak odsnierzali tak odsnierzali ale chociaz troche. Teraz wogole jest masakra. Dzisiaj na drogach juz zaspy sa!

 5. 5
  0
  ~ rwel
  Piątek, 11.03

  Qrwica bierze, jak wszystkie el_media (pod dyktando UMa) skupiają uwagę wyłącznie na EPRD (NOWINowAjca), jak ognia unikając tematu fachowości wydziałuPaniDziurdź... A ja myślałem, że naturalnym było by mówić o tym, czy stać nas na wysoki standard odśnieżania... zachęcać do wcześniejszego wychodzenia z domu... zwracać uwagę, że zaoszczędzone miliony bardzo przydadzą się na walkę z powodzią, która zaraz przyjdzie... No ale przecież mamy G... gospodarza, co może mówić pięknemiUstami rzeczniczki . . .

 6. 6
  0
  ~ tośka
  Sobota, 12.03

  Aby przejść chodnikiem w kierunku dworca PKP ul.Lotniczą to trzeba sie nieźle na kręcić bo o tym chodniuku to juz chyba wszyscy zapomnieli , a chodzi się wężykiem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0636231899261