Sobota, 26.11.2022, Imieniny: Konrad, Leonard, Sylwester
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Pies zakopany żywcem! "Rana na głowie świadczy o uderzeniu łopatą" (uwaga drastyczne zdjęcia)

07.12.2021, 09:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pies zakopany żywcem! "Rana na głowie świadczy o uderzeniu łopatą" (uwaga drastyczne zdjęcia)

W którym miejscu zaciera się granica między byciem człowiekiem, a potworem? Nie nam oceniać, nie nam sądzić, jednakże mimowolnie nasuwa się pytanie - kim trzeba być, by żywą, niewinną, bezbronną istotę - zakopać żywcem, bez żadnych skrupułów? Czy w ogóle warto pochylać się nad analizą tegoż działania? Czy samo jego podjęcie nie świadczy o braku człowieczeństwa?
 

Pies zagryzł kurę. Rozsierdził tym samym swojego właściciela, który postanowił go ukarać. Dokumentnie, brutalnie, czynem przyprawiającym nas o gęsią skórkę… Blef miał wiele szczęścia. Jego płacz usłyszała osoba będąca nieopodal, wydostała go z pułapki i przywiozła do nas… Przeraża nas sama myśl, jaki byłby finał tej historii, gdyby Blef został usłyszany za późno… 
 

Blef otrzymał natychmiastową pomoc w lecznicy weterynaryjnej, gdzie ustalono, że ktoś do niego strzelał… Rana na głowie natomiast świadczy o uderzeniu tępym narzędziem - najprawdopodobniej łopatą…
 

Spodziewamy się sporego rachunku za zdjęcia RTG, USG, badania krwi oraz pobyt w lecznicy. Blef jest w dalszym ciągu na lekach przeciwbólowych i antybiotyku. Musi dostawać dobrej jakości karmę oraz suplementy. Nie wiemy, ile potrwa rekonwalescencja Blefa, ale już widzimy poprawę i jesteśmy dobrej myśli… 
 

W piątek złożono zawiadomienie w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez człowieka, który się tego dopuścił. Będziemy walczyć o najwyższy wymiar kary.

 

Proces rekonwalescencji Blefa można wesprzeć darowizną:
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu

ul. Królewiecka 233; 82-300 Elbląg
konto: Bank Millennium 41 1160 2202 0000 0001 2949 7297
BIC/SWIFT: BIGBPLPWXXX
PayPal: elblag.schronisko@otoz.pl
W tytule wpisując: „dla Blefa”

 

OTOZ Animals Schronisko w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 07.12

  Noż k...wa żebym wiedział który to zrobił to uwolniłbym wymiar sprawiedliwości i budżet państwa i wyleczył tego morderce oraz przywróciłbym społeczeństwu jako zresocjalizowana jednostkę po trzech dniach kuracji....

 2. 2
  +6
  ~ Obserwator
  Wtorek, 07.12

  Niestety na wsiach było to normalne, i u starszych ludzi 60+ nawet ciut młodszych takie praktyki są normalne. Pies jak był potrzebny to pilnował obejścia gdy był już stary głuchy niedołężny to do piachu lub gnoju. Gdy suka czy kotka miała za duży miot to do wora i do kanału - tylko odrazu po oszczenieniu lub okoceniu. Ludzie ze wsi ci starszej daty to ogólnie syfiarze i śmieciarze, liczy się tylko swoje ego i swój kawałek grosza, bo o swoje obejście często nie potrafią zadbać nie wspominając o rowach rzekach, kanałach tzw. częściach wspólnych. A drzewa w okolicy wycinają (wycinali) w pień i do pieca.

 3. 3
  +4
  ~ Bydło
  Wtorek, 07.12

  Bo polska to kraj bandycki,chamow,prostakow. Tych co myślą to jest garstka.

 4. 4
  --2
  ~ stefan
  Wtorek, 07.12

  Czemu kaczyński - obrońca zwierząt tak szybko zaniechał V dla zwierząt ? Przecież można było usunąć najbardziej oprotestowane przez elektorat wiejski punkty i cisnąć temat dalej , a szkoda , że się poddał .

 5. 5
  +2
  ~ Posiadacz 3 psów
  Wtorek, 07.12

  Takiego bydlaka sam bym obdzierał ze skóry i spał sól na rany. I co w tej sprawie zrobi " wymiar niesprawiedliwości "? Drobna kara w zawieszeniu bo mała szkodliwość Społeczna. Pokażcie nam tego s....a. abyśmy mogli mu napluć w mordę.

 6. 6
  +3
  ~ 08.12.22
  Środa, 08.12

  Co na to wymiar sprawiedliwości ? Pogłaszcze i zakończy temat - bo to piesek. A ile on wycierpiał przez swojego oprawcę. Proponuję to samo + sól i pieprz dla tego , kto to zrobił NIECH poczuje ból i cierpienie. Albo 10 lat za kratami - tylko nie w warunkach wypoczynkowych , w kamieniołomach !!!!!

 7. 7
  +3
  ~ kasia
  Środa, 08.12

  wszystkie koszty leczenia powinien ponieść sprawca

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95757293701172