Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PREZYDENCKIE 2015

Cisza wyborcza przedłużona do 22.30. W Elblągu komisje zamknięto punktualnie o 21.00

24.05.2015, 21:16:54 Rozmiar tekstu: A A A
Cisza wyborcza przedłużona do 22.30. W Elblągu komisje zamknięto punktualnie o 21.00
fot. Adrian Sajko

Z powodu śmierci 80-letniej kobiety w lokalu jednej z komisji wyborczych na Śląsku, cisza wyborcza w całym kraju została wydłużona o półtorej godziny do 22.30. - W Elblągu wszystkie 62 obwodowe komisje wyborcze zostały zamknięte zgodnie z planem, a więc o godz. 21.00. Obecnie trwa w nich zliczanie oddanych głosów – poinformowano nas w elbląskim magistracie.

Jedyną zmianą, jaka wyniknęła z powodu przedłużenia przez PKW ciszy wyborczej, jest dla nas to, że obwodowe komisje wyborcze po zliczeniu głosów, wstrzymają się z wywieszeniem wyników głosowania na drzwiach wejściowych do lokali wyborczych. Komisje, które zliczą głosy wywieszą je dopiero o godz. 22.30

– przekazał nam Maciej Cichosz, dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Elblągu.

PKW przedłużyła ciszę wyborczą z powodu zdarzenia, jakie miało miejsce ok. 17.30 w lokalu wyborczym w miejscowości Kowale na Śląsku Cieszyńskim. Tam 80-letnia kobieta, która przyszła zagłosować, zmarła w lokalu obwodowej komisji. Kobieta zasłabła tuż po wejściu do lokalu i nie zdążyła zagłosować. Przez blisko półtorej godziny lokal był zamknięty. Głosowanie zostało tam przedłużone do 22.30.

Sondażowe wyniki wyborów poznamy więc dopiero o godz. 22.30.

 

Ares

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ;D
  Niedziela, 24.05

  Tajne dokumenty, do których dotarł „Wprost”, poszerzają wiedzę o Pro Civili, wprowadzając nowe wątki i szczegóły. Wszystko wskazuje na to, że zostały one wytworzone na potrzeby aneksu do raportu z likwidacji WSI. Jaka jest zasadnicza różnica między oficjalnym raportem a tajnymi dokumentami, które opisujemy? Sposób wskazania osób odpowiedzialnych za to, co działo się w fundacji. W oficjalnym raporcie w rozdziale o działalności oficerów WSI w Wojskowej Akademii Technicznej i Fundacji Pro Civili autorzy napisali po prostu informacyjnie, że ministrami obrony narodowej w opisywanym okresie byli: Stanisław Dobrzański, Janusz Onyszkiewicz i Bronisław Komorowski.

 2. 2
  0
  ~ ;D
  Niedziela, 24.05

  W dokumencie, który mógł posłużyć do napisania aneksu, brzmi to już inaczej: „Wojskowe Służby Informacyjne, które odpowiedzialne były za kontrwywiadowczą osłonę technologii rozwijanych w ramach projektów badawczych na WAT, same przekazywały je w obce ręce. Odpowiedzialność za to ponosi nie tylko ówczesny szef WSI, ale także były szef MON. Bronisław Komorowski w sposób szczególny traktował wszystkie kwestie związane z WAT i interesami uczelni. Działo się tak zwłaszcza w okresie, gdy kierownictwo we WSI sprawował gen. Tadeusz Rusak”.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1676189899445