Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POŻARY

Kolejny w mieście pożar samochodu. Przy Płk. Dąbka palił się saab

19.06.2017, 19:48:17 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejny w mieście pożar samochodu. Przy Płk. Dąbka palił się saab
fot. Rafał Kadłubowski

Dziś (19 czerwca) około godz. 17:30 doszło do pożaru samochodu osobowego saab zaparkowanego przy budynku mieszkalnym na ul. Płk. Dąbka 75. Ogień wybuchł w komorze silnika i częściowo przeniósł się także do wnętrza pojazdu. Przybyli na miejsce strażacy zapobiegli całkowitemu spaleniu samochodu. Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

Jak dowiedzieliśmy się na miejscu zdarzenia od właściciela pojazdu, samochód nie był użytkowany od kilku miesięcy. - Chciałem go dziś odpalić. Przyniosłem z piwnicy akumulator i podłączyłem go. Gdy uruchomiłem silnik, po chwili w komorze silnika pojawił się ogień. Zaczęliśmy go gasić podręcznymi gaśnicami, ale nic to nie dało. Dopiero wezwana na miejsce straż pożarna poradziła sobie z ogniem. Chciałem go w tym roku zarejestrować jako zabytek – powiedział nam starszy mężczyzna, właściciel 25-letniego saaba 9000.

W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległa komora silnika. Niestety samochód nadaje się już tylko złom. Straty wstępnie wyceniono na kilka tysięcy złotych.

To kolejny w ostatnich dniach pożar samochodu w Elblągu. W zeszłym tygodniu, w nocy z wtorku na środę (13-14 czerwca) na ul. Hodowlanej doszło do pożaru samochodu vw passat, który uległ całkowitemu spaleniu. Ogień objął także stojącego obok opla vectra, w którym nadpalona została komora silnika.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Maro
  Poniedziałek, 19.06

  Szkoda pieknego Saaba :(

 2. 2
  +2
  ~ kierowcabombowca
  Wtorek, 20.06

  gasnice w aucie to sciema. Polowa parkingu galerii ogrody musiala by dac po gaśnicy aby ugasić auto. Bylem w podobnej sytuacji i wiem że byłem mega zdziwiony jak to szybko się kończy.

 3. 3
  +2
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 20.06

  wrak po spaleniu powinien być od razu usunięty, gdzie jest policja?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.