Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Elblążanka założyła drużynę piłki nożnej... w Oxfordzie (opinia nadesłana)

08.03.2016, 13:00:42 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanka założyła drużynę piłki nożnej... w Oxfordzie
fot. Ola Klińska

- Umiejętności nie są ważne, liczy się miłość do piłki – tak zachęca swoje koleżanki Ola Klińska. Ola jest pomysłodawczynią oraz koordynatorką żenskiej drużyny piłki nożnej Żubrówki Oxford. Kilkanaście lat temu wyemigrowała z Elbląga.

Na treningach pojawia się stale osiem dziewcząt. Wszystkie to Polki mieszkające i pracujące w Oxfordzie.  - Najwięcej na treningu było nas dwanaście – mówi Ola. - Nie zawsze jest czas na taką zabawę. Na co dzień pracujemy i wychowujemy dzieci. Jesteśmy matkami, żonami i kochankami i nie zawsze możemy się na treningu pojawić.

Ola jest kierowcą autobusu. Od dawna interesuje się piłką nożną. Śmieje się, że z wiekiem urosły wszystkim tyłki i trzeba było się zacząć ruszać. Na początku grywała razem z kolegami z pracy. Wiadomo jednak, że kobietom jest trudno rywalizować z mężczyznami. Stąd pojawił się pomysł założenia żeńskiej drużyny. Żubrówki Oxford powstały w połowie stycznia. Początki były trudne.

- Bałam się, że nikt się nie pojawi na trenigu – wspomina Ola. - Pierwsze nasze spotkania przypominały taką zwykłą grę podwórkową. Latałyśmy jak osy po boisku, tam gdzie piłka, tam my. Co prawda w szkole każda z nas coś grała ale warunki się trochę zmieniły.

Dziewczynom bardzo pomagają koledzy z męskiej drużyny Żubry Oxford. Razem trenują, korzystają z tego samego boiska. Dlatego też nazwały się Żubrówkami. - Chciałyśmy nawiązać do męskiej drużyny, a przy okazji wiadomo, że Polakom słowo "żubrówka" bardzo dobrze się kojarzy – śmieje się Ola.

Na razie Żubrówki trenują i szkolą swoje umiejętności. Latem chcą wystartować w oxfordzkich żeńskich rozgrywkach "szóstek". W tej lidze w ubiegłym roku występowało 12 drużyn. Jak oceniają swoje szanse?

 

Mamy potencjał . Jesteśmy szybkie i wysportowane. Brytyjki są co prawda od nas większe i silniejsze ale my jesteśmy bardziej zwinne. Damy radę

– zapewniają.

 

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ AK
  Wtorek, 08.03

  http://www.sportowiec.co.uk/polki-z-oxfordu-stworzyly-druzyne-pilkarska/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.