Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Płk. Dąbka: potrącenie pieszej na pasach. Kobieta z obrażeniami głowy w szpitalu

29.10.2015, 17:24:09 Rozmiar tekstu: A A A
Płk. Dąbka: potrącenie pieszej na pasach. Kobieta z obrażeniami głowy w szpitalu
fot. Witold Sadowski

Dziś (29 października) około godz. 16.45 na przejściu dla pieszych na ul Płk. Dąbka, na wysokości budynku nr 84, pojazd osobowy potrącił przechodzącą po pasach kobietę. Ranną pieszą, m.in. z obrażeniami głowy, służby medyczne przetransportowały do szpitala. Ruch w rejonie wypadku w kierunku al. Piłsudskiego przez kilkadziesiąt minut odbywał się jednym pasem.

 

Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, 27-letnia kierująca volkswagenem golfem jechała lewym pasem ul. Płk. Dąbka w kierunku al. Piłsudskiego. Przed przejściem dla pieszych, na wysokości budynku nr 84, na prawym pasie jezdni, przed przejściem dla pieszych, zatrzymał się inny pojazd w celu przepuszczenia 59-letniej kobiety. Piesza pasy pokonywała od prawej do lewej strony aut poruszających się w kierunku al. Piłsudskiego. Gdy znajdowała się już niemal na końcu zebry została potrącona przez volkswagena kierowanego przez 27-latkę, która nieprzepisowo omijała stojący przed przejściem inny pojazd i którego kierowca zatrzymał się w celu przepuszczenia pieszej.

 

Na miejsce wezwano ambulans ZRM i policję. Ranną pieszą, m.in. z obrażeniami głowy, ratownicy medyczni przetransportowali do szpitala. Ruch w rejonie wypadku przez kilkadziesiąt minut był utrudniony i odbywał się jednym pasem. Zarówno sprawczyni potrącenia jak i poszkodowana były trzeźwe.

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%83.3 %16.7


Galeria / Płk. Dąbka: potrącenie pieszej na pasach. Kobieta z obrażeniami głowy w szpitalu ( zdjęć 10 )
Dodano: 2015-10-29 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --36
  ~ `tot
  Czwartek, 29.10

  A odblask Pani miała?

 2. 2
  --2
  ~ Marian
  Czwartek, 29.10

  Zabierać małolatom prawo jazdy, skoro kobieta kończyła już przechodzenie przez pasy a jeden z samochodów się zatrzymał , to ta młoda pani nie miała prawa jechać , to Jej ewidentna wina.

 3. 3
  --4
  ~ pakol
  Czwartek, 29.10

  o jakim ty odblasku mowisz zastanow sie a pozniej pisz czyli twoim zdaniem pieszy powinien miec odblask???ewidentna wina kierujacej golfem dostanie kwita i powinni wyslac na dodatkowy kurs prawa jazdy

 4. 4
  --3
  ~ Polak
  Czwartek, 29.10

  To jest właśnie te zatrzymywanie się niektórych d...... kierowców (szczególnie kobiet) przed każdym przejściem dla pieszych i nie patrzeniem, czy tym zatrzymaniem przypadkiem nie utrudniają ruchu I TYM SAMYM NARAŻAJĄ PIESZEGO na ryzyko. Wiele razy widziałem jak takie barany nie patrząc w lusterka zatrzymują się, kiedy za nimi jedzie np. TYLKO 1 samochód a potem pustka. Tutaj mogło być podobnie. Nieraz już stojąc jako pieszy przy przejściu takich baranów co się zatrzymywali przede mną (a za nimi nikogo nie było) kazałem jechać (z cichym "pozdrowieniem" s ***alaj z drogi) i przechodziłem spokojnie i bez pośpiechu jak już przejechali. Gdyby zamiast się zatrzymywać przejechali od razu, to dla nich byłoby prościej i dla mnie jako pieszego, bo spokojnie bym przechodził nie zawadzając nikomu.

 5. 5
  --9
  ~ rencistka
  Czwartek, 29.10

  jaki ma problem policja by być stale na ulicach , a nie czekać w komendzie na wezwanie do wypadku . Zero prewencji , ciekawe jaka kara spotka pania z golfa za to poważne wykroczenie , bo powinna być mocno odstraszajaca , a nie rozsmieszająca.

 6. 6
  +2
  ~ RR
  Czwartek, 29.10

  Co tu dużo pisać, jeżeli ktoś nie widzi przejść dla pieszych, nie nadaje się na kierowcę! Zabrać prawko!

 7. 7
  +7
  ~ HvK
  Piątek, 30.10

  Pakol. Tak pieszy ma mieć odblaski, choć dotyczy to dróg poza terenem zabudowanym.

 8. 8
  --1
  ~ malomalo
  Piątek, 30.10

  Zatrzymywanie się przed przejściami i puszczanie pieszych jest ok. W Elblągu kierowcy mają jeszcze za mało kultury żeby to robić po prostu naturalnie. A piesi... powinni mimo wszystko bardziej uważać a nie iść ślepo jak się samochód zatrzyma na jednym pasie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1598060131073