Środa, 20.11.2019, Imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Zderzenie autobusu z autem osobowym na DK7. Jedna osoba nie żyje, 13 rannych

22.10.2015, 22:23:51 Rozmiar tekstu: A A A
Zderzenie autobusu z autem osobowym na DK7. Jedna osoba nie żyje, 13 rannych
fot. PSP Pruszcz Gdański

Dzisiaj ok. godziny 19:00 doszło do wypadku na drodze krajowej nr 7 pomiędzy Elblągiem, a Gdańskiem. W Kiezmarku czołowo zderzył się autobus oraz vw passat. Kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu, 13 pasażerów oraz kierowca autobusu zostało rannych.

Według wstępnych ustaleń kierowca vw passata z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod autobus, w którym jechało 19 osób.

Droga kajowa nr 7 przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. 

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  kasztelan40
  Sobota, 24.10

  Tak właśnie zachowują się ludzie nie odpowiedzialni . Nie tylko kierowcy. Proszę rozejrzeć się co się dzieje u nas w mieście ,jak się zachowują rowerzyści szalejący po chodnikach, dzwoniąc na pieszych żeby ustępowali im miejsca. W ubiegłym roku na ul. Grunwaldzkiej i Żeromskiego został potracony starszy pan i do dzisiaj porusza się na wózku inwalidzkim. Nie widziałem ,żeby patrole policyjne czy straż miejska kiedykolwiek zwracali na to uwagę Należało by przeprowadzić akcję pouczającą dla posiadaczy rowerów z zachowania się w trakcie jazdy po ulicach Na początku nie konieczne wystawiać mandaty ale pouczać ,wręczać broszurki z prawa o ruch drogowym rozwieszać plakaty ,itp. W pierwszej kolejności chodnik służy dla pieszych a nie odwrotnie .

 2. 2
  +4
  ~ Świadek
  Sobota, 24.10

  Jeżdżę ciężarówka i dla mnie sprawa rowerzystów jest prosta. Skręcając w prawo na skrzyżowaniu, upewniam się czy w drodze poprzecznej jest przejazd dla rowerzystów. Jeżeli jest to staram się upewnić w tym co widzę (lusterka), iż nikomu nie wymuszę pierwszeństwa Taka sama zasada obowiązuje przy skręcie w lewo, tylko wtedy mogę spojrzeć dodatkowo przez okno boczne. Jadąc na wprost przez przejście dla pieszych (bez przejazdu dla rowerzystów) to ja ustalam zasady. Jeżeli rowerzysta stoi obok roweru i chce przejść to w miarę możliwości umożliwiam mu to. Jak podejmuje decyzję przejechania przede mną to on dla mnie nie istnieje, bo według prawa o ruchu drogowym on tam nie może być. Dwóch z miejsca kolizji odebrała karetka.

 3. 3
  +3
  ~ olo
  Sobota, 24.10

  Znowu wieśvagen.

 4. 4
  --3
  ~ mieszkaniec
  Sobota, 24.10

  To prawo ,że rowerzyści mogą jeżdzic po chodnikach powinno być ZABRONIONE sama nazwa mówi chodnik, jest do chodzenia, a nie do jazdy brawurowej rowerami ,

 5. 5
  +10
  ~ nie rozumiem
  Niedziela, 25.10

  nie rozumiem tych komentarzy, co tu ma rower do tego wypadku?

 6. 6
  +10
  ~ taki tam
  Niedziela, 25.10

  A jaki związek mają rowerzyści ze zderzeniem auta z autobusem?! Za chwilę pojawią się komentarze czy zdrowsza jest margaryna czy masło...Do Pana "mieszkaniec": skoro chodnik jest do chodzenia to dlaczego często jest zawalony parkującymi samochodami?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.