Czwartek, 13.08.2020, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Jak elblążanie obchodzą dzień 6 grudnia? Zobacz wyniki naszej sondy

06.12.2015, 07:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Jak elblążanie obchodzą dzień 6 grudnia? Zobacz wyniki naszej sondy
fot. Witold Sadowski

W tym roku Mikołajki świętujemy w niedzielę. Jako, że nie jest to święto ustawowe, możliwości obchodzenia tego dnia są więc większe niż zazwyczaj, gdy 6 grudnia przypada w środku tygodnia. W naszej sondzie zapytaliśmy mieszkańców Elbląga i odwiedzających naszą miejscowość gości o to, jak będą obchodzić Mikołajki w tym roku, oraz o to, czy mają zamiar wziąć udział w elbląskich obchodach tego święta.

Pan Adrian: "Chrześnicę będziemy odwiedzać. Prezenty tylko dla dzieci." Pan Adrian zapytany o  miejskie obchody tego święta na Starym Mieście powiedział nam, że będzie brał w nich udział "Tak z kamerą będę. W pracy."
 

 

Pani Asia: "Rodzinnie, prezenty też tylko dla dzieci. Na mikołajki słodycze- reszta prezentów to pod choinkę.Myślę, że będę brała udział w miejskich obchodach tego święta na Starym Mieście.
 

Pani Danka: "Na pewno kupimy prezenty. Mamy dwie wnusie. Przyjdą do nas i spędzimy miło czas. Wnusie mamy bardzo rozkapryszone, ale będą zadowolone z prezentów, bo kupiliśmy takie związane z ich zainteresowaniami. Także Mikołaj się przygotował." Zapytana o udział w elbląskich obchodach pani Danka odpowiedziała: "Na spotkanie idziemy - spacerek przede wszystkim." Również przejażdżka Mikołajkowym Tramwajem wydała się pani Dance atrakcyjną propozycją z myślą o wnukach:"Też będą szczęśliwe. Tramwajem to ta młodsza lubi bardzo jeździć, a ma trzy latka."
 

 

Pani Edyta: "Będę oczywiście. W domku z wnukami, z prawnukami. Prezenty są przygotowane, buty wyczyszczone. Tradycja musi być. Koło Katedry będzie później uroczyste zapalenie choinki, śpiewanie kolęd. Mam wnuki, prawnuki, więc muszę się orientować, co gdzie się odbywa.
 

 

Pan Piotr: "Raczej normalnie. Na pewno z dziećmi. Na pewno prezenty". Pan Piotr zapytany o to czy ma zamiar wziąć udział w elbląskich obchodach Mikołajek stwierdził: "Nie. Bo my nie jesteśmy stąd . Jesteśmy 30 km od Elbląga."

 

 
Pani Klaudia:  "Już nie obchodzę ich tak, jak miałam parę lat mniej niż teraz. Dzieci są, ale to już w takiej dalszej rodzinie. Nawet nie wiem, co się dzieje tak naprawdę tego dnia. To może skorzystam. Powspominam stare czasy."
 

 

Pan Michał: "Siostrzeńcy na pewno dostaną prezenty. Staram się pracować jak najwięcej, bo pieniążki są potrzebne, ale jeżeli nie, to pewnie z rodziną w domu."

Pani Beata:
"Tradycyjnie wkładamy do buta małe upominki w formie słodyczy. Akurat już dzieci nie mamy w dmu, bo są dorosłe i mieszkają poza Elblągiem, ale sobie małe upominki robimy." Pani Beata zapytana o to czy ma zamiar brać udział w miejskich obchodach stwierdziła: "Być może, jeszcze nie mamy planów. Ale jeśli coś będzie to przejdziemy się napewno, żeby nie siedzieć w domu całą niedzielę."

 

 


Rozmawiała: Katarzyna Szpejewska

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ PAWEŁEK
  Niedziela, 06.12

  Amnie ten sqrczybyk przyniósł rózgie.

 2. 2
  0
  ~ Ameno
  Niedziela, 06.12

  Boś podpadł :D

 3. 3
  0
  ~ Mark
  Poniedziałek, 07.12

  Sami Panstwo w Elblagu. a tak normalnie po imieniu, to sonda a nie wreczanie medali

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.