Środa, 19.02.2020, Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Elżbieta Gelert: Jeśli wygram będą to rządy odpowiedzialne

07.07.2013, 23:25:16 Rozmiar tekstu: A A A
 Elżbieta Gelert: Jeśli wygram będą to rządy odpowiedzialne
fot. Monika Skowrońska
Jerzy Wilk czy Elżbieta Gelert? To pytanie jest dzisiaj na ustach wszystkich wyborców, zainteresowanych wynikiem końcowym przyspieszonych wyborów na Prezydenta Elbląga. W oczekiwaniu na wynik ostateczny postanowiliśmy udać się do siedzib sztabów wyborczych obydwu partii – Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. O nastroje dnia dzisiejszego zapytaliśmy najpierw Elżbietę Gelert.

To był miły i przyjemny dzień – mówiła nam dzisiaj poseł Elżbieta Gelert, kandydatka na Prezydenta Elbląga – Nastroje w sztabie są pewnie podniosłe; każdy czeka przecież na wyniki. Ja cały czas powtarzam, że i tak jesteśmy wygrani więc myślę, że powinno być dobrze.

Elżbieta Gelert skomentowała także wynik dzisiejszej frekwencji wyborczej. Na godzinę 14.30 wynosiła ona ok. 18 proc., w tej chwili mówi się, że przekroczyła 30 proc – To bardzo dobra frekwencja jak na II turę wyborów – komentuje poseł Gelert. - Poza tym mamy lato, okres urlopów, gdzie część elblążan korzysta z wypoczynku poza miastem więc tym bardziej należy się cieszyć z uczestnictwa wyborców, bo z tego wynika, że czym więcej ludzi wybiera władzę, tym więcej osób ma potem prawo rościć do niej pretensję, mieć pewne oczekiwania i tym bardziej władza powinna realizować i spełniać oczekiwania tych ludzi.

Elżbieta Gelert przyznaje, że ona i jej współpracownicy w spokoju czekają na wynik dzisiejszych wyborów. Jednocześnie nie chciała wróżyć, jakim wynikiem się on zakończy – Czekamy na to, aż głosy zostaną zliczone, potem na to, aby wynik wyborów się uprawomocnił – mówi poseł Gelert. – Jeśli bym wygrała to dopiero po tych formalnych sprawach mogłabym powiedzieć, jak rozpoczęłabym prezydenturę w mieście, ale myślę że trzeba zacząć od działać, bo nie ma na co czekać - od kilku miesięcy miasto było bez prezydenta, co prawda był komisarz i pełnił tę rolę zapewne dobrze, ale myślę, że jednak elblążanie czekają na to, żeby był już ten pełnoprawny, prezydent. Jeśli wygram będą to rządy odpowiedzialne - kończy Elżbieta Gelert.

Pani poseł poproszona o komentarz do pytania co, gdyby jednak nie udało się jej dzisiaj wygrać przyznaje, że wróci do swoich codziennych zajęć w Sejmie i szpitalu wojewódzkim, który prowadzi od kilkunastu lat - Oczywiście chciałam zaproponować elblążanom swój punkt widzenia, swoją wizję na Elbląg, ale jeżeli większość wyborców oceni, że jednak nie, to będę kibicowała panu Wilkowi – mówi Elżbieta Gelert. - On ma na pewno też swoją wizję, swoje pragnienia, jest elblążaninem i na pewno chce też dobrze dla Elbląga.

Tymczasem nieoficjalne wyniki z 31 OKW wskazują, że Jerzy Wilk uzyskuje na chwilę obecną wynik 51,39 proc. a Elżbieta Gelert – 48,61 proc. 
 
Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ wzruszony
  Niedziela, 07.07

  kochana kobieta

 2. 2
  +1
  ~ tak trzymać
  Poniedziałek, 08.07

  jak pani kochana, pani wygra, to Kosecką na wiceprezydenta i ma pani Elbląg u stóp

 3. 3
  +8
  ~ pampi
  Poniedziałek, 08.07

  "Elżbieta Gelert: Jeśli wygram będą to rządy odpowiedzialne " widzę, że POczucie humoru Panią nie opuszcza. Chociaż z klapkami też było dobre.

 4. 4
  +2
  ~ bezrobotny
  Poniedziałek, 08.07

  Nareście chłopina będzie miał ugotowany obiad , bo dotej pory cala rodzina żyla tylko propagandą . Eżbieta przez tą kampanię strasznie zmarniała, to nie ta dama w laczkach , to jest calkiem inna osoba , dobrze że jest dyrektorem szpitala to szybko stanie na nogi .

 5. 5
  +1
  ~ the end
  Poniedziałek, 08.07

  Wygra na fujarce.

 6. 6
  0
  ~ Małgonia
  Wtorek, 09.07

  Babciu Gelert , POra zniknac elblążanom z oczu . Większość nei chce na ciebie patrzeć . Moze honorowo byłoby oddać też mandat POselski ???? ZaPOmniałam , ci z PO nei mają honoru .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.