Wtorek, 7.04.2020, Imieniny: Donata, Herman, Rufin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Jakie są nastroje polityków przed ogłoszeniem wyników wyborów?

23.06.2013, 23:34:39 Rozmiar tekstu: A A A
Jakie są nastroje polityków przed ogłoszeniem wyników wyborów?

W oczekiwaniu na wyniki wyborów, postanowiliśmy udać się do siedzib sztabów wyborczych partii, aby sprawdzić jakie nastroje panują w poszczególnych Komitetach. Z wizytą udaliśmy się do siedziby Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Komitetu Ruchu Palikota, Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej i Komitetu Prawa i Sprawiedliwości. 

 
Nastroje w sztabie wyborczym SLD, bardzo dobre. – Zdążyłem przez dwa dni odpocząć w ciszy wyborczej, doszedłem do siebie i teraz spokojnie czekam na werdykt mieszkańców – mówi Janusz Nowak, kandydat na Prezydenta. – Jak do tej pory docierają do nas jedynie informacje o frekwencji. Są obwody, w których frekwencja dobiega 40 proc. Spodziewałem się niższej, ale taka frekwencja cieszy. 
 
Jak zapewnia kandydat ze spokojem czeka na wynik wyborów. – Jakby patrzeć na sondaże, które były publikowane przed ciszą wyborczą to kandydaci trzech, czterech partii politycznych prowadzili, ale wszystko może się zdarzyć – podkreśla Janusz Nowak. – Jestem przekonany, że będzie druga tura, nie dzieję skóry na niedźwiedziu, więc czekam na wyniki, bo program mamy przygotowany – dodaje. 
 
W Hotelu Elbląg zebrał się sztab wyborczy KW Ruch Palikota, oprócz kandydatki na fotel Prezydenta Elbląga, przywitał nas poseł Wojciech Penkalski. – Satysfakcjonujący dla nas wynik to między 15 a 18 proc. dla naszej kandydatki – mówi poseł. – Jesteśmy realistami, inne partie postawiły na swoich partyjniaków, a my postawiliśmy na osobę uczciwą – dodaje. 
 
Zapytany o to, kogo widzi w drugiej turze, poseł Penkalski mówi – Wiadomo, że batalia zazwyczaj centralna odbywa się między koalicją a opozycją, czyli między Platformą a PiS-em. Ale biorąc pod uwagę ilość komitetów, wszystko może się zdarzyć – komentuje poseł. – Nasza kandydatka pokazała nową jakość i jesteśmy bardzo zadowoleni z przeprowadzonej kampanii – dodaje. 
 
Sama kandydatka, Ewa Białkowska, wypoczęta i uśmiechnięta nie przesądza o wynikach. – Nie mam żadnych przypuszczeń, teraz jestem już bez obowiązków. Czas kampanii był dla mnie stresujący, bo nie jestem wytrawnym politykiem – mówi Ewa Białkowska. – Jeśli nie dostanę się do drugiej tury lub nie wygram, wrócę do swoich obowiązków . Być może dostanę się Rady, wtedy przybędzie mi obowiązków, ale ja się ich nie boję – dodaje. 
 
W restauracji „Admirał” na Starym Mieście spotkali się członkowie KW PO z kandydatką Elżbietą Gelert na czele. – Jest tak dużo kandydatów, że ciężko mówić o przegranej czy wygranej. My liczymy na dobry wynik – mówi kandydatka na Prezydenta Elbląga. – Spotkaliśmy się, by podsumować kampanię, ale myślę, że dopiero jutro będziemy wiedzieć więcej. Chciałabym siebie widzieć w drugiej turze, ale na wyniki trzeba czekać – dodaje kandydatka podkreślając, że ciężko wyrokować kogo wybiorą mieszkańcy. 
 
Jeśli kandydatka PO znalazłaby się w drugiej turze, zapowiada dalszą pracę, na rzecz zyskania przychylności elblążan. – Wtedy będziemy się spotykać, żeby dyskutować, dwie osoby, które zostaną będą mogły dużo więcej przekazać aniżeli dziesiątka. Chodzi przede wszystkim o pokazanie swojego programu, czy poglądów – mówi Elżbieta Gelert. 
 
O wynikach wyborczych i swoich przeczuciach powiedział Prezes elbląskiego PiS, Jerzy Wilk. – Wiemy o tym, że jest duża frekwencja, mamy nadzieję, że wyniki będą dla nas pozytywne, ale trudno wróżyć z fusów – mówi Jerzy Wilk. – Jeżeli wyborcy zdecydują o drugiej turze, przyjmę to ze spokojem. Ale, czy to będzie Pani Gelert, Pan Nowak czy Pani Białkowska to będę rywalizował. Nie ukrywam, wolałbym aby to się rozstrzygnęło w pierwszej turze – dodaje. 
 
Zapytany o to, co stanie się, jeśli PiS nie dostanie się do drugiej tury, Jerzy Wilk odpowiada. – Jeżeli taka byłyby decyzja mieszkańców, czułbym się bardzo zawiedziony, ale raczej nie dopuszczam do siebie takiej myśli. Nasz program jest dobry, byłbym zaskoczony, jeśli nie otrzymalibyśmy znaczącego poparcia – mówi Jerzy Wilk. – Liczę, że sondaże się sprawdzą i będą one miały odzwierciedlenie w wyborze elblążan. 
 
Z nieoficjalnych informacji, jakie spływają do Redakcji wynika, że prowadzi Jerzy Wilk, zaraz za nim znajduję się Elżbieta Gelert. W pierwszej trójce, jak do tej pory, znajduje się także Witold Wróblewski z KWW Witolda Wróblewskiego. Są to wyniki z 14 Obwodowych Komisji Wyborczych. 
Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 8

%37.5 %62.5


Galeria / Wieczór wyborczy w sztabach SLD, Ruchu Palikota, Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości ( zdjęć 11 )
Dodano: 2013-06-24 | fot. Aleksandra Szymańska, Marta Kierszka (zdjęcia 1-4), Monika Skowrońska (zdj. 5-11)
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.