Poniedziałek, 1.06.2020, Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Ziobro: "Drastyczna podwyżka czynszów może wzbudzić protest społeczny i doprowadzić do referendum"

20.06.2013, 17:08:14 Rozmiar tekstu: A A A
Ziobro:
fot. Monika Skowrońska

- Mamy świadomość, że te wybory koncentrują uwagę wszystkich polityków, ale moja obecność dziś  podkreśla to, że politycy zapominają, co jest ważne dla ludzi tu, w Elblągu. Zapominają o tym, że drastyczna podwyżka czynszów może wzbudzić protest społeczny i doprowadzić do referendum - mówił dziś, 20 czerwca, Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska), który po raz kolejny przyjechał do Elbląga wspierać kandydata SP na Prezydenta Elbląga, Pawła Kowszyńskiego.

Tematem dzisiejszej konferencji zorganizowanej w sąsiedztwie Zarządu Budynków Komunalnych przy ul. Hetmańskiej była styczniowa podwyżka w czynszówkach, która była jedną z przyczyn odwołania byłej ekipy rządzącej, w kwietniowym referendum. Paweł Kowszyński, kandydat SP na Prezydenta Elbląga dziś raz jeszcze zadeklarował, że jako przyszły Prezydent Elbląga dokona obniżek w mieszkaniach komunalnych w Elblągu - Jest to realne i do zrobienia - podkreślał dziś Paweł™ Kowszyński i... podarł uchwałę zawierającą podwyżkę czynszów komunalnych.

Wczoraj, 19 czerwca, Komisarz Elbląga Marek Bojarski ujawnił wyniki kontroli przeprowadzonej w Zarządzie Budynków Komunalnych. Audyt wykazał, że zadłużenie ZBK nie napawa optymizmem - wynosi w tej chwili 33 mln zł, jest efektem długofalowym, a podwyżka czynszów nie przyniosła spodziewanych efektów w postaci oddłużenia placówki. Czy obniżka czynszów o połowę czy nawet powrót do stawki bazowej sprawi, że zadłużenie ZBK zacznie się niwelować? - Zadłużenie ZBK narastało przez szereg lat, składa się na nią zła gospodarka zasobami komunalnymi - mówi Kowszyński. - Przede wszystkim sam ZBK przejada mnóstwo środków, dlatego trzeba przeprowadzić restrukturyzację całej tej firmy.

Jak zauważa Kowszyński, utrzymywana ciągle podwyżka czynszów nadal będzie generowała zadłużenie ZBK - Jeżeli kogoś było stać na zapłacenie czynszu w granicach 300-400 zł, to przy dzisiejszej podwyżce, zapłacenie czynszu droższego o 100 proc. to najczęściej równowartość tego, co zarabia jeden członek takiej rodziny. To nie rozwiąże problemu.

Jak  kandydat SP na Prezydenta Elbląga chce usprawnić działanie ZBK i oddłużyć placówkę? - Trzeba najpierw przeprowadzić analizę i zobaczyć, które działy ZBK są nierelatywne w zarządzaniu - wskazuje - Trzeba będzie bardzo dogłębnie się nad tym zastanowić i na pewno nie będzie to decyzja ad hoc.

Także dziś raz jeszcze poruszono temat bezpłatnej komunikacji miejskiej w Elblągu - jednej z wyborczych obietnic Kowszyńskiego. Ta miałaby być darmowa tylko dla osób zameldowanych - Bierzmy przykłady z innych, najlepszych - mówił dziś Zbigniew Ziobro - Skoro bezpłatną komunikację miejską udało się to w innych miastach europejskich, dlaczego nie miałoby sie udać tutaj? - pyta Zbigniew Ziobro. 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ My parafianki
  Czwartek, 20.06

  od św. Antonika delfina nie potrzebujemy-na bulwarze mamy oryginał, a ty synu marnotrawny wracaj pokornie do pisowskiego matecznika! Pamiętamy Pawelka, jak byl przy PiS, oj pamiętamy! Wracajcie chłopcy do nas-prezes nie jest pamiętliwy!Elbląg dla PiS!

 2. 2
  +1
  ~ pamelka
  Czwartek, 20.06

  Zbyniu, do domu, Kowszyński do roboty, o ***alczu!!!!

 3. 3
  0
  ~ pamelka
  Czwartek, 20.06

  Zbyniu, do domu, Kowszyński do roboty, o ***alczu!!!!

 4. 4
  +2
  ~ Plaga w Elblagu
  Czwartek, 20.06

  Panowie politycy .Narazie elbązanie i polacy używaja jako broni do odwoływania prezydentów i rad miejskich Referendum.Niebawem mogą uzywac zamiast referendum czegoś innego i głosniejszego oraz w skutkach tragicznego.

 5. 5
  0
  ~ mieszkaniec.E
  Piątek, 21.06

  Głosuj na KWW Naszą Partią Jest Elbląg.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.