Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii EOK

EOK przeniosła najmłodszych melomanów w świat bajkowych melodii

11.11.2015, 07:00:58 Rozmiar tekstu: A A A
EOK przeniosła najmłodszych melomanów w świat bajkowych melodii
fot. Majka Brejdak

Specjalnie dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych Elbląska Orkiestra Kameralna zagrała dwa bezpłatne koncerty pt. "Bajkowe melodie".

Dla najmłodszych melomanów zostały przygotowane utwory ze znanych i lubianych bajek, m.in. Smerfy, Pszczółka Maja, Mała Syrenka czy Król Lew. - "Bajkowe melodie" to projekt ogólnopolski, od 2010 roku odbyło się już kilkadziesiąt koncertów. Bajkowe oblicze muzyki poznali mali słuchacze między innymi z Krosna, Tarnowa, Przemyśla, Nowego Targu, Krakowa, Myślenic czy Wadowic. Koncerty organizuje Fundacja Bielecki Art - wyjaśnia pracownik EOK.

W niezwykły świat muzyki wprowadzili młodych elblążan Mateusz Ziółko (śpiew), Agnieszka Koziarowska (śpiew), Sebastian Perłowski (dyrygent) oraz Elbląska Orkiestra Kameralna.

- Koncerty, które odbywają się w ramach Bajkowych Melodii są harmonijnym połączeniem zabawy i edukacji. Poruszają dziecięce emocje i wyobraźnię, rozwijają wrażliwość muzyczną - opowiada pracownik EOK. - Bajkowe Melodie to spotkania z muzyką - podróż w fascynujący świat dźwięków i instrumentów, podczas której podążamy po muzycznych tropach postaci z bajek. Przypominamy sobie rytm dżungli, w której dorastał mały Simba i jednocześnie uczymy się czym jest sekcja rytmiczna w  orkiestrze symfonicznej. Wspólnie z Pocahontas odtwarzamy barwy wiatru i oglądamy instrument, który potrafi naśladować brzmienie.

Wczoraj, 10 listopada, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych odbyły się dwa koncerty dla najmłodszych. - Zostały zrealizowane przy współpracy z Fundacją Bielecki Art oraz przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego - dodaje EOK.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Bajkowe melodie EOK ( zdjęć 21 )
Dodano: 2015-11-11 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.