Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Sprawa przeciw elblag24 kolejny raz odroczona, ponieważ nie stawiła się jedna ze stron. Sędzia: To nie jest typowa sytuacja

24.10.2014, 12:37:50 Rozmiar tekstu: A A A
 Sprawa przeciw elblag24 kolejny raz odroczona, ponieważ nie stawiła się jedna ze stron. Sędzia: To nie jest typowa sytuacja
fot. Kamila Jabłonowska

Niedawno informowaliśmy o wyroku, jaki wydał Sąd w sprawie przeciw  elblag24. Przypomnijmy, że Elbląski Komitet Obywatelski, z Cezarym Balbuzą na czele, wygrał sprawę przeciw temu portalowi, któremu zarzucił nierzetelność. Zdaniem Sądu publikacja miała charakter propagandowy i agitacyjny. Przetarło to szlaki innym politykom. Na złożenie pozwu zdecydował się też Paweł Kowszyński z Solidarnej Polski. Po raz kolejny jednak sprawa został przez Sąd odroczona ze względu na niestawienie się autora tekstu.

Pierwsza sprawa odbyła się wczoraj, 23 października. Paweł Kowszyński wraz ze swoim adwokatem czekali na pojawienie się drugiej strony. Sprawa została przełożona na dziś. Niestety nic to nie dało, gdyż autor spornego artykułu ponownie nie stawił się w sądzie.

- O ile można by dyskutować, czy  23 (października - przyp. red.) to był termin, o którym pan Borys T. był zawiadomiony, bo rzeczywiście ze strony internetowej wynika, że wiedział, że 23 miała być rozprawa,a wiedział stąd, że po prostu do niego zadzwoniliśmy, ale wniosku nie wręczyliśmy, bo był nieuchwytny. Był poza Elblągiem jak twierdził- mówiła dziś sędzia Dorota Zientara.

Jak wyjaśniała sędzia podczas rozprawy, dzisiejszy termin również nie odpowiadał Borysowi T. - Twierdził, że do dziś po południu  nie będzie go w Elblągu- dodała. - W związku z tym nie ma podstaw do tego, żeby w dniu dzisiejszym rozpoznać sprawę. Podejmiemy próbę jutro, bowiem według oświadczenia pana Borysa T. już w Elblągu ma być dzisiaj.

Na rozprawe ma stawic sie również wydawca elblag24. - Sąd oceni czy ewentualne wręczenie będzie skutecznie. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w dniu dzisiejszym. - stwierdziła sędzia Dorota Zientara. - Nie udało się go doręczyć poprzednio, ale faktycznie jest możliwość pozostawienia dokumentów przesyłki ze skutkiem doręczenia w aktach w sytuacji, gdy mamy świadomość tego, że strona celowo unika podjęcia przesyłki. To nie jest  typowa sytuacja. To nie podpada pod przepisy o doręczeniach.
To jest kwestia interpretacji.

Sprawa została odroczona na jutro, 25 października.


Przypomnijmy, że po pojawieniu się artykułu opublikowanego na stonie elblag24, Paweł Kowszyński wydał oświadczenie o treści: "Szanowni Państwo, w związku z opublikowaniem przez jeden z elbląskich portali internetowych informacji pt. "EKO - Elbląski Komitet Opłacanych przez Jerzego Wilka...", w którym posłużono się oczerniającymi insynuacjami, pragnę oświadczyć, że nigdy nie pracowałem i nie pracuję w firmie "ŻAK". Pragnę również poinformować, że nie jestem osobą bezrobotną,  jak twierdzi
autor tego mijającego się z prawdą tekstu. Nie jestem również związany koalicją z EKO ani jej obecną działalnością, również nie jestem związany zawodowo z osobami tam opisanymi. Ponadto należy zwrócić uwagę, że chyba jedyną działalnością tego portalu jest rozpowszechnianie tekstów mających na celu oczernianie i osłabianie przeciwników politycznych w zbliżających się wyborach samorządowych. Nie jest tajemnicą, że promowanym i wspieranym przez ten portal jest jeden z komitetów wyborczych
wyborców z ich kandydatem na prezydenta. Tym bardziej świadczy to o braku dobrej woli i obiektywizmu ze strony tegoż portalu. Pomawianie innych kandydatów i publikowanie informacji mających ich dyskryminować w oczach mieszkańców Elbląga, jest jedną z metod prymitywnej propagandy, zmierzającej do osiągnięcia za wszelką cenę własnej korzyści wyborczej przez ten portal i osoby z nim związane".

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%83.3 %16.7


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Kodeks Hammurabiego
  Piątek, 24.10

  a kuchejda i tak się powoła na świadków, którzy znają kogoś kto zna kogoś a on powiedział......Bezkarność tego człowieka jest zdumiewająca ale po 16 listopada mam nadzieję dojdzie do stworzenia konsorcjum pokrzywdzonych i zbiorowego pozwu.

 2. 2
  +13
  ~ eliza
  Piątek, 24.10

  "To nie jest typowa sytuacja" z kuchejdą nigdy nie jest typwa sytuacja-a zwłaszcza jego wyroki !

 3. 3
  +18
  ~ w...ny
  Piątek, 24.10

  skuć i doprowadzić albo zamknąć w areszcie i doprowadzać-dawno ten gość powinien garować za wszystkie swoje wykroczenia ,przestepstwa i lekcewazenia wyroków sądów to przestępca,gangster

 4. 4
  +12
  ~ powiec
  Piątek, 24.10

  Skomentuję to tak Kuchejda+Tucki+Lewandowski+Szwed+i tym podobni....są siebie warci!;)

 5. 5
  +9
  ~ Arczibar
  Piątek, 24.10

  Dla mnie ludzie z E-g 24 którzy piszą paszkwile obrażające uczciwych ludzi to zwykli oszczercy.. Tego typu media niestety istnieją , kierują się niskimi pobudkami i żerują na niewiedzy ludzi. Mam nadzieję że tego typu spraw będzie więcej a Panom Kuchejdzie i Tuckiemu odechce się takich praktyk. Mogliby na zawsze usunąć się z elbląskich mediów ,przynoszą wstyd całemu środowisku.

 6. 6
  +8
  ~ mieszkaniec.E
  Piątek, 24.10

  Dla osób prowadzących paszkwilowy portal E-24 zabraknąć powinno miejsca w elbląskim społeczeństwie Czas rozliczyć ich za język nienawiści którym operują w swoich mediach i trzymać ich z dala od dziennikarstwa .

 7. 7
  +5
  ~ Michał
  Piątek, 24.10

  Ciekawe kiedy pojawi się spuszczony z łańcucha Mariuszek ? Tak go nam brakuje.

 8. 8
  +8
  ~ ela
  Piątek, 24.10

  Pani Sędzio Zientara dlaczego pani jest tak bardzo wyrozumiała w stosunku do tego kryminalisty i oszusta ????? Ile jeszcze "redaktor " kichejda musi popełnić przestępstw aby realnie trafić za kratki ??? czyżby powodem tego było to , że " redaktorek " ma jakieś haczyki na kogoś ważnego z wymiaru sprawiedliwości ???

 9. 9
  +4
  ~ misiaczek
  Piątek, 24.10

  Czyżby pan Wilk miał racje mówiąc "wszy i gnidy" o tych "ludziach".?A pan Kuchejda jest już taki nuuuudny...zmień pan styl,kuchejda, bo nudzisz pan wszystkich. Seppupu to chociaż daje z siebie się pośmiać, jego mądrości to wspaniałe studium przypadku, a reszta-nuuuudy....Zresztą,czegoż wymagac od takich....

 10. 10
  +4
  ~ elblążanin/patriota
  Piątek, 24.10

  powiec - przez chwile wydawało mi się, że pisałeś o Tusku (tylko ci sie przekręciło ;) - fakt, że bardzo by to pasowało ale jakoś mi to nie grało w ustach tak wytrawnego i lemingowatego powca jak ty - jak byś dodał jeszcze lisy, durczoki, olejniki, michniki itp. to bym już padł na kolana ;P bo gdzie tam oszustowi kuchejdzie do nich... ;)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.