Środa, 12.08.2020, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Nachodziła byłego chłopaka. Teraz twierdzi, że to ona była ofiarą

21.05.2013, 19:21:06 Rozmiar tekstu: A A A
Nachodziła byłego chłopaka. Teraz twierdzi, że to ona była ofiarą
fot.archiwum redakcji

W Sądzie Rejonowym w Elblągu odbyła się kolejna sprawa 21-letniej Anny L., oskarżonej o zakłócanie spokoju byłego chłopaka, 19-letniego Mariusza G. oraz jego matki. Dziś, 21 maja, sędzia wysłuchał zeznań sąsiadów pokrzywdzonego. 

Sprawa rozpoczęła się wiosną 2012 roku. 21-letnia Anna L. i młodszy o dwa lata Mariusz G. byli parą przez 5 miesięcy (od lutego do czerwca). Oskarżona mieszkała, wtedy z chłopakiem Mariuszem G., w domu jego matki. W tym czasie Anna L. awanturowała się, robiła sceny zazdrości, co doprowadziło do zerwania. Chłopak odkrył, że jest okłamywany, w sprawie wieku swojej byłej partnerki oraz szkoły, do której rzekomo uczęszczała. 

Od tamtego momentu nachodziła byłego chłopaka, zakłócała spokój, rzucała kamieniami w okna, wybijając szyby. W sierpniu 2012 roku, Sąd zakazał zbliżania się na posesje byłego chłopaka na odległość nie mniejszą jak 50 m. Jednak ten zakaz nie powstrzymał zakochanej Anny L. Policja interweniowała w tej sprawie, prawie 80 razy. 

Prokuratura postawiła oskarżonej cztery zarzuty. - W najnowszym akcie oskarżenia Annie L. zostały postawione zarzuty naruszenie miru domowego (występek polegający na wdzieraniu się do cudzego domu - przyp. red.), naruszenie zakazu zbliżania się do nieruchomości, zniszczenie mienia (wybicie szyb w oknach) oraz groźby karalne – mówi rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu, sędzia Dorota Zientara.

W dzisiejszej sprawie zeznawali sąsiedzi Mariusza G. i jego matki Grażyny L. Z zeznań świadków wynikało, że oskarżona nachodziła posesję ukochanego i jego matki. W nocy krzyczała, awanturowała się, wyznawała miłość Mariuszowi G., rzucała w okna jabłkami, butelkami, wybijając tym samym szyby. Co było nieznośne dla sąsiadów i uciążliwe dla pokrzywdzonych, Mariusza G. i jego matki. 

Oskarżona Anna L. twierdzi, że to ona była ofiarą. Jej zdaniem Mariusz G. znęcał się nad nią i celowo prowokował, żeby przyszła na teren posesji, aby potem wzywać policję. Kluczowe w tej sprawie mogą się okazać zeznania pokrzywdzonego Mariusza G. - Dosłownie kwadrans po 15 sprawa się zakończyła, z takich cząstkowych informacji wiem, że pokrzywdzony Mariusz G. nie był przesłuchiwany – mówi sędzia Dorota Zientara. Sąd odroczył sprawę, kolejny termin przewidziano na 28 czerwca. 

 
 
MK

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ hahahaah
  Środa, 22.05

  paranoja!! haha żałosne, a jestem ciekawy co sąd zadecyduje :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.