Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Na fikcyjnych aukcjach w miesiąc dorobił się ok. 35 tys. zł. Grozi mu nawet 12 lat

09.04.2013, 10:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na fikcyjnych aukcjach w miesiąc dorobił się ok. 35 tys. zł. Grozi mu nawet 12 lat

Tomasz P., którego rozprawa odbyła się wczoraj, 8 kwietnia, w Sądzie Rejonowym w Elblągu wystawiał fikcyjne przedmioty na internetowych portalach aukcyjnych. Sprzedawał on m. in. nieistniejące telefony komórkowe, zegarki, kosmetyki. Ludzie wpłacali na jego konto pieniądze i nie otrzymywali zakupionego towaru. W ciągu miesiąca mężczyzna oszukał blisko 380 osób na łączną kwotę ok. 35 tys. złotych.

Mężczyzna, wobec którego toczy się postępowanie, kilka lat temu został skazany za przestępstwo przeciwko mieniu. Wyszedł z więzienia w 2008 r., ale znów dokonał naruszenia prawa. W czerwcu 2011 roku wystawiał na portalach aukcyjnych przedmioty jakich faktycznie nie posiadał. Były to przede wszystkim telefony komórkowe, kosmetyki oraz zegarki. Kupujący wpłacali należne kwoty na konto Tomasza P., a towaru nie otrzymywali. Z całej Polski napłynęły zgłoszenia od 374 pokrzywdzonych w tej sptawie.

32-letni Tomasz P. wiedząc, że poszukuje go policja zaczął się ukrywać. Policja wystosowała 10 listów gończych, ścigano go na terenie całego kraju. Ostatecznie, został on zatrzymany w październiku 2012 roku w Elblągu. Mężczyzna jest także podejrzany o dokonywanie rozbojów na ulicach Browarnej i Kowalskiej, a także o włamania i rabunki przy ulicach Narutowicza i Wileńskiej. Skradzione przedmioty to przede wszystkim biżuteria, laptopy, zegarki, złote monety, perfumy, o łącznej wartości ok. 50 tys. złotych.

8 kwietnia odbyła się pierwsza rozprawa sądowa. Akt oskarżenia okazał się tak długi, że odczytywanie go zajęło kilka godzin. Ze względu na to, sąd przerwał rozprawę i wyznaczył kolejny termin. Za oszustwo Kodeks Karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności, ale za recydywę grozi mu surowszy wyrok, nawet 12 lat.


MK

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ JOL
  Wtorek, 09.04

  Niech męda zgnije w ***lu i tyle...

 2. 2
  +3
  ~ AVE JA
  Wtorek, 09.04

  wyrwać chwasta

 3. 3
  +2
  ~ i proszę
  Wtorek, 09.04

  a p Tyfuska nie pociągnie żaden sąd do odpowiedzialności, bo on jest profesjonalista i wie jak taki interes poprowadzić

 4. 4
  +3
  ~ obi
  Wtorek, 09.04

  Takich h.. jest bardzo duzo - ja sama jakies 3-4 lata temu zakupilam po bardzo atrakcyjnej cenie telefon komorkowy ktory niestety nigdy do mnie nie dotarl od tamtej pory bardzo uwazam na takie super okazje .Dobrze ze go zlapali - niech troche posiedzi zlodziej jeden !!!

 5. 5
  +1
  ~ słabo
  Wtorek, 09.04

  co to za nędzne pieniązki, ja znam goscia co w ciagu miesiąca zarobił na zamianie mieszkanka dobre 200 tysiaków i wszystko legalnie, to jest dopiero cwaniaczek, policja wie ale nic nie moze mu zrobić, teraz pewnie kolejne przekrety szykuje, oczywiście legalne,

 6. 6
  +1
  ~ turban
  Środa, 10.04

  a ja znam takich co to sprzedaja elblaskie kamienice za 1 zł!!! Ale sprzedają je tylko zaufanym klientom! Reszta musi brać normalny kredyt na mieszkanie i splacac do konca zycia! Sa też tacy co to małe mieszkanka zamieniają na 150 metrowe apartamenty bez zadnej doplaty! Ostatnio poznalem takich co za ciastka i kawe placa PO 14 tys zl, nie wiem na jakiej aukcji to kupuja.Nie mniej jednak wszystko jest podejzane

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5063848495483