Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Prokurator Waryszak:Nie ma dowodów, aby Samir S. był sprawcą morderstwa w kantorze w Gronowie

20.03.2013, 17:10:50 Rozmiar tekstu: A A A
Prokurator Waryszak:Nie ma dowodów, aby Samir S. był sprawcą morderstwa w kantorze w Gronowie
fot. Mateusz Smoliński

Od kilku dni chodzą pogłoski jakoby Samir S., podejrzany o zabójstwo trzech osób w Gdańsku mógł być również sprawcą morderstwa właścicielki kantoru w Gronowie, do którego doszło we wrześniu ubiegłego roku. - To są spekulacje - powiedział dziś, podczas konferencji prasowej w elbląskiej Prokuraturze Okręgowej, Jerzy Waryszak, szef Wydziału V Śledczego Prokuratury Okręgowej w Elblągu. - Mogę powiedzieć jednoznacznie, że z materiału dowodowego, który jest zgromadzony w naszej sprawie przynajmniej na chwilę dzisiejszą nie wynikają żadne związki między tymi sprawami.

Jak podkreślał Jerzy Waryszak, Samira S. jak na razie nie wyróżnia nic spośród innych potencjalnych podejrzanych. - Nasze postępowanie jest prowadzone cały czas w sprawie, czyli do tej pory nikomu nie postawiono zrzutu popełnienia tej zbrodni i tylko w tym aspekcie w naszym zainteresowaniu potencjalnie zostaje każdy, kto mógłby się tej zbrodni dopuścić - wyjaśnia Jerzy Waryszak. - Natomiast nie zaistniało nic szczególnego, co miałoby kierować nasze podejrzenia wobec Samira S. podejrzanego w  sprawie Gdańskiej. On, tak jak każda inna potencjalna osoba, może być sprawcą zbrodni, którą my się zajmujemy.

Przypomnijmy, że 19 września ubiegłego roku w Gronowie doszło do zabójstwa właścicielki kantoru i kradzieży kilkunastu tysięcy złotych w różnej walucie. Do dnia dzisiejszego sprawcy nie odnaleziono. Kilka dni temu podejrzenia mediów padły na 32-letniego Samira S., Rosjanina mieszkającego w Elblągu, który jest podejrzany o zastrzelenie trzyosobowej rodziny z Gdańska. - Nasze postępowanie znajduje się obecnie jeszcze na etapie  gromadzeni materiału dowodowego. Jeszcze nie wszystkie ekspertyzy, które zlecił  prokurator zostały wykonane. Część ekspertyz jest pogłębiana. Chodzi tu w szczególności o opinie z badań biologicznych, ale także i inne opinie są jeszcze opracowywane -zaznacz Jerzy Waryszak. -  Mamy nadzieję, że wyniki tych ekspertyz, które w znacznej części dotyczą śladów kryminalistycznych zabezpieczonych na miejscu zdarzenia, także potencjalnych śladów pozostawionych przez sprawcę czynu, w perspektywie pozwolą na indywidualizację konkretnej osoby, a tym samym ustalenie
sprawcy tego  zabójstwa. Póki co musimy się uzbroić w cierpliwość.

Niezależnie od przeprowadzanych ekspertyz trwają  jeszcze czynności procesowe i operacyjne policji. - Zmierzają one do zebrania jak największej ilości informacji, które również mogą przyczynić się do wykrycia sprawcy tej zbrodni - dodaje Jerzy Waryszak.

Szef  Wydziału V Śledczego Prokuratury Okręgowej w Elblągu zapewnia, że nie nastąpił przełom w śledztwie, który jednoznacznie skierowałby podejrzenia o zabójstwo na Samira S. - Zgromadziliśmy  materiały związane z opinią balistyczną, czyli opinią, która skupia się na wszystkich śladach związanych z użytą bronią - wyjaśnia Jerzy Waryszak. - przebadano pociski, łuski uzyskując w tej sposób określony materiał dowodowy dotyczący cech  charakterystycznych broni użytej przez sprawcę. Mogę tylko powiedzieć, że ta broń nie była do tej pory notowana. W Polsce. Jest oczywiste, że broń zabezpieczona w Gdańsku będzie poddana analogicznym badaniom balistycznym. Wyniki takich badań, jeśli były by zbieżne z cechami charakterystycznymi broni użytej w naszej sprawie, to będą nam w takiej sytuacji przekazane. (..) Na dzień dzisiejszy nie ma takich informacji, żeby takie podobieństwa miały miejsce. To jest wiedza na chwilę obecną.

W poniedziałek, 18 marca, śledztwo w tej sprawie dostało przedłużone o kolejne trzy miesiące.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ dfgh
  Środa, 20.03

  Ja myślałem że na zdjęciu to Al Bundy

 2. 2
  +1
  ~ Coś w tym jest
  Środa, 20.03

  nie udało się policyjnym bandytom przypisać morderstwa na słupa jak to zrobili z człowiekiem z Rychlik.

 3. 3
  +2
  ~ Czytelnik
  Czwartek, 21.03

  To te sieroty policyjne jeszcze nie znależli mordercy z Gronowa????

 4. 4
  +3
  ~ yogi
  Czwartek, 21.03

  zlapali frajera i przypisza mu wszystko wykrywalnosc 100%

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1813509464264