Środa, 27.09.2023, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Czy na ul. Dąbrowskiego jest bezpieczniej?

08.02.2015, 08:00:13 Rozmiar tekstu: A A A
Czy na ul. Dąbrowskiego jest bezpieczniej?
fot. Adrian Sajko
REKLAMA

Na spotkaniu mieszkańców osiedli Warszawskie Przedmieście, Dębica i Stagniewo z ówczesnym prezydentem Jerzym Wilkiem, które odbyło się 25 czerwca ubiegłego roku w budynku Centrum Sportowo-Biznesowym, został poruszony temat źle zabezpieczonego zbiornika przeciwpożarowego przy ul. Dąbrowskiego. Czy udało się coś w tej sprawie zrobić?

 
Przypomnijmy, że mieszkanka zgłaszała wówczas problem, jakim jest basen przeciwpożarowy przy ul. Dąbrowskiego. Jest strasznie zaniedbany, zarośnięty, a także źle zabezpieczony. Skutkowało to tragedią. Wówczas prezydent wskazywał, że teren należy do wodociągów, jednak mieszkanka zwracała uwagę, że teren podlega pod Zarząd Budynków Komunalnych. Jerzy Wilk obiecał zająć się sprawą.
 
Czy udało się zabezpieczyć teren? Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z biurem prasowym Urzędu Miejskiego. Jednak tam wskazano nam, iż nieruchomość gruntowa należy do Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego i Kanalizacyjnego sp. z o.o i z nimi powinniśmy się kontaktować. 
 
W miejscu, o które Pani pyta byli w piątek, 30.01,pracownicy EPWiK. Teren jest w całości ogrodzony, również znajdują się tablice ostrzegawcze. W związku z tym, ja nie widzę żadnych zastrzeżeń
 
- poinformował nas Andrzej Kurkiewicz, z-ca dyrektora EPWiK
 
Niestety z przykrością musimy stwierdzić, że w tym miejscu doszło już dwukrotnie do tragedii. Przyczyną były utonięcia, jednak ciężko określić, czy to z powodu źle zabezpieczonego terenu, czy z innych kwestii. 
 
- W tym miejscu w ciągu ostatnich lat odnotowaliśmy dwa utonięcia. Pierwsze miało miejsce w listopadzie 2010 roku, natomiast drugie w październiku 2013 roku – informuje nas Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.
 
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 6 ) fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ była mieszkanka
  Niedziela, 08.02

  Może problem jest w samych ludziach. Kilkadziesiąt lat temu(30+) mieszkałam na Dąbrowskiego. Wtedy (chyba mówiliśmy o nim basen strażacki) basen był tak samo zarośnięty jak teraz - wiem bo teraz często odwiedzam te strony - i nikomu to nie przeszkadzało. Latem, w wakacje, łagodne zielone obrzeża służyły do korzystania ze słońca, a zimą powierzchnia wody skuta lodem była dla nas lodowiskiem. Było super. A i rodzice mieli na nas "oko". A dla niektórych sąsiadów był źródłem karmy dla kaczek (rzęsa wodna). Zabezpieczony był wtedy podobnie jak teraz i jakoś wtedy nie było żadnych takich zdarzeń. Pozdrawiam Dąbrowszczaków.

 2. 2
  +1
  ~ HA ha HA
  Poniedziałek, 09.02

  Podziękujcie Wilkowi on przecież SŁUCHAł LUDZI szkoda tylko że nic nie robił

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2415001392365