Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Jak w Elblągu wyglądają przygotowania do największej imprezy w historii naszego miasta?

30.03.2012, 07:29:39 Rozmiar tekstu: A A A
Jak w Elblągu wyglądają przygotowania do największej imprezy w historii naszego miasta?

Elbląska Strefa Kibica będzie kosztować 500 tysięcy złotych. W organizację imprezy, która – według urzędników – ma m.in. przyciągnąć uwagę turystów, muszą jednak włączyć się też elblążanie. Ich pomoc jest potrzebna m.in. przy pracach zespołu powołanego przez prezydenta Nowaczyka, przy organizacji codziennych zadań, z jakimi będzie trzeba się zmierzyć już pierwszego dnia funkcjonowania Strefy, czyli 8 czerwca. 

- Elbląska Strefa Kibica to największa impreza organizowana w historii naszego miasta – zauważa elbląski radny Robert Turlej. - Działać ona będzie nie przez 2-3 dni, ale przez cały okres Mistrzostw Europy. W Strefie, oprócz oglądania meczów, na kibiców czekać będzie sporo innych atrakcji, nie tylko piłkarskich. Nie mogę zdradzić dokładnych szczegółów, ale mogę zapewnić, że nikt nie będzie się nudził. Na początku kwietnia będziemy znali dokładne dane dotyczące rezerwacji miejsc noclegowych. Wówczas będziemy mogli bardziej określić działania promocyjne, zwłaszcza ukierunkowane na turystów zagranicznych. Nie ukrywam, liczę na dobrą współpracę z elbląskimi hotelarzami w tej kwestii.
 
Radny przekonuje, że korzyści z organizacji takiej imprezy powinny być długofalowe. - Naszym celem nie jest przyciągnięcie turystów z Polski, a także z zagranicy, tylko na jeden dzień – mówi. - Chcemy, aby osoby, które odwiedzą nasze miasto podczas Mistrzostw, dobrze się tutaj czuły i powróciły raz jeszcze. Nie tylko samemu, ale wraz ze znajomymi. Kampania promocyjna Strefy to również promocja miasta wraz z jego atrakcjami turystycznymi, co powinno dać wymierne efekty w postaci zwiększonej ilości turystów w okresie letnim.
 
Anna Kleina z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego informuje, że przed świętami wielkanocnymi zostaną ogłoszone przetargi na promocję Strefy, zabezpieczenie techniczne (nagłośnienie, scena, ekran do transmisji itd.). - Jest już przygotowany program artystyczny Strefy. W najbliższych tygodniach powinniśmy podpisać umowę z realizatorem programu – informuje rzeczniczka. - Wtedy przedstawimy cały plan. Szczegóły znane będą do końca kwietnia.
 
Prezydent Grzegorz Nowaczyk powołał w lutym zespół ds. organizacji i promocji Elbląskiej Strefy Kibica. W zespole tym zasiadają m.in. pracownicy Departamentu Komunikacji Społecznej, dyrektor Departamentu Sportu, Departamentu Zarządu Dróg. Spotkania odbywają się w każdy piątek w Urzędzie Miejskim. – Zapraszani są tam, w zależności od potrzeb, m.in. przedstawiciele piłkarskich klubów sportowych, Zarządu Komunikacji Miejskiej, organizacje pozarządowe – mówi Anna Kleina. - Do Departamentu Komunikacji Społecznej zgłaszają się mieszkańcy zainteresowani współpracą, prowadzimy z nimi rozmowy na ten temat. 
 
W maju zespół zakłada m.in. rozpoczęcie kampanii promocyjnej w mediach, opracowanie harmonogramu pracy pracowników UM, odpowiedzialnych za nadzór nad funkcjonowaniem strefy. Urzędnicy liczą na pomoc elbląskich wolontariuszy, którzy mogą zgłaszać się do Regionalnego Centrum Wolontariatu. Będą oni, jak informował niedawno ratusz, pełnić dyżury w Ambasadzie Kibica, tworzyć mobilne konsulaty – dwuosobowe patrole informacyjne dyżurujące w okolicach dworców PKP i PKS i w najbardziej uczęszczanych rejonach miasta. W środę Gabriela Zimirowska, przedstawicielka Centrum, poinformowała nas, że dotychczas zgłosiło się zaledwie sześć osób. - Cały czas jesteśmy na etapie rekrutacji. Sześć osób to niewiele, ale przecież zależy nam nie na ilości, ale na jakość – przekonuje. - Informacje o Strefie zostały wysłane do mediów.  Wykorzystujemy również nasz funpage na Facebooku. Najskuteczniejszą metodą są oczywiście spotkania w szkołach, mamy już wolontariuszy ze szkół z kilku elbląskich szkół średnich, ale ciągle trwa proces rekrutacji. Codziennie będziemy potrzebować 26 wolontariuszy (od 8 czerwca do 1 lipca), więc jest to spora grupa (zakładając że wolontariusze będą zmieniać się rotacyjnie). 
 

Euro 2012 - zobacz wyniki, tabele i terminarz »

Antek Rokicki, korespondent info.elblag.pl
Antek Rokicki
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Mocher
  Piątek, 30.03

  Największą imprezą w historii miasta jest procesja Bożego Ciała ulicami .

 2. 2
  0
  ~ kk
  Piątek, 30.03

  ja sie ciesze z imprezy

 3. 3
  +2
  ~ porządkowy
  Piątek, 30.03

  Największa impreza była w sobotę 24.03.2012 o godzinie 15:00 na stadionie Olimpii Olimpia Elbląg - Arka Gdynia

 4. 4
  +3
  ~ kibic Arki Gdynia
  Piątek, 30.03

  do początkowego gdzie Olimpia Elbląg przegrała na własnym stadionie 1-4 po raszka Arka Gdynia jest wielka Arka Gdynia pokarzę jak się gra piłkę

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4565978050232