Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Debata

03.05.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
We wrześniu ubiegłego roku rozpoczynający się rok szkolny 2003/2004 elbląska policja ogłosiła "Rokiem zapobiegania i zwalczania przemocy i agresji w szkołach".
W związku z tym Komenda miejska policji w Elblągu w celu wypracowania właściwej strategii działań zmierzających do ograniczenia tendencji rozprzestrzeniania się zjawiska agresji i przemocy w szkołach zorganizowała w dniu 22 kwietnia bieżącego roku wspólnie z pedagogami i młodzieżą z Zespołu szkół Technicznych przy ulicy Grottgera Debatę problemową PN. "przemoc i agresja – jak im się przeciwstawić".
W trakcie debaty młodzieżowe koło teatralne z tej szkoły zaprezentowało w formie psychodramy, scenki problemowe związane z przemocą i agresją, które stanowiły podstawę do dyskusji. Każdy występ omawiany był wspólnie przez powołany zespół ekspertów, zaproszonych gości oraz młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przybyłych na debatę.
W drugiej części Debaty odbyły się zajęcia warsztatowe dla młodzieży oraz pedagogów szkolnych, które prowadzone były w grupach przez psychologów z poradni psychologiczno-pedagogicznych.
Podsumowaniem Debaty było opracowanie i odczytanie przez młodzież Deklaracji w Sprawie Przeciwdziałania Przemocy i Agresji.
Zawarte w deklaracji postanowienia przyczynią się do bliższego poznania uwarunkowań związanych z powstawaniem mechanizmów agresji i przemocy, jak również sposobów zapobiegania i przeciwdziałania tym zjawiskom. Powyższa Deklaracja za pośrednictwem młodzieży uczestniczącej w spotkaniu zostanie rozpropagowana wśród młodzieży szkolnej.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.234631061554