Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Kierował nie mając uprawnień a na przyczepie znajdowała się inna tablica rejestracyjna

19.11.2023, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kierował nie mając uprawnień a na przyczepie znajdowała się inna tablica rejestracyjna
Fot. KMP Elbląg

Policjanci z Pasłęka zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który kierował ciężarowym Iveco. Zdarzenie miało miejsce w tym tygodniu w miejscowości Zielony Grąd.  

 

 


Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania zespołem pojazdów czyli nie posiadał kategorii B+E. Co więcej, policjanci w trakcie kontroli ustalili, że tablica rejestracyjna, która znajdowała się na przyczepie, nie pochodzi od niej a od innego pojazdu. W myśl nowych przepisów jest to przestępstwo. Policjanci sporządzili również wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

 


Przypominamy: od października 2023 r. mamy zmiany w prawie, gdzie dany czyn był do tej pory wykroczeniem a od 1 października tego roku staje się przestępstwem. Mówimy tu o tablicach rejestracyjnych. Art. 306c. mówiący o zaborze tablicy rejestracyjnej pojazdu lub nieuprawnionym jej używaniu, a więc:

 

 


§ 1. Kto dokonuje zaboru tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego, umożliwiającej dopuszczenie tego pojazdu do ruchu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, albo w celu użycia za autentyczną tablicę rejestracyjną pojazdu mechanicznego podrabia lub przerabia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto używa tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono, albo używa jako autentycznej podrobionej lub przerobionej tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego.
Teraz więc kradzież tablicy lub użycie jej w innym pojeździe jest przestępstwem za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

 

 

nadkom. Krzysztof Nowacki

oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Prawo do kitu
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 19.11

  Chyba są artykuły karne ze pojazd jako narzędzie przestępstwa rekwiruje się. Bandyckie panstwo .

 2. 2
  +3
  ~ Roman
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 19.11

  Do: ~ Prawo do kitu. Dlaczego bandyckie państwo? Czyżby państwo było sprawcą zdarzenia? Ni kiwam Ci nawet kciukiem, bo po co?. Zanim siądziesz do klawiatury, przemyj oczy, by przeczytać publikację. Wydaje mi się stosowna i adekwatna do faktu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5423209667206