Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elblążanka oszukana na 13 tysięcy złotych

22.09.2023, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanka oszukana na 13 tysięcy złotych

Pewna elblążanka dała się nabrać na prowadzoną akcję „Policjantów CBŚP” skierowaną przeciwko oszustom. Jak się okazało oszustami byli sami dzwoniący. Niestety 86-letnia kobieta uwierzyła w usłyszaną w słuchawce telefonu historię.


Dotyczyła ona oczywiście pieniędzy. Najpierw zadzwonił mężczyzna i podał się za policjanta, mówiąc, że jej pieniądze w banku są zagrożone. Kobieta powiedziała, że nie ma pieniędzy w banku. Mężczyzna się rozłączył. Po chwili zadzwonił jeszcze raz i powiedział, że dobrze, że nie trzyma pieniędzy w banku, bo teraz jest mnóstwo oszustw… Chwilę później wypytał kobietę, gdzie trzyma pieniądze oraz ile pieniędzy ma w mieszkaniu. W ramach ochrony i przeciwdziałania oszustom miała się do niej zgłosić kobieta (funkcjonariuszka policji) i zabezpieczyć wspomnianą gotówkę.

 

Tak się też stało. Kobieta prowadziła rozmowę z mężczyzną a w tym czasie do drzwi zapukała kobieta w wieku około 30 lat - została wpuszczona do środka. Gdy starsza pani rozmawiała przez telefon z „policjantem” kobieta sprawdziła miejsce, w którym staruszka trzymała oszczędności - i je zabrała. Po chwili rozłączył się też mężczyzna podający się za policjanta – na koniec instruował jeszcze 86-latkę, by ta uważała na oszustów. W portfelu, który został zabrany z mieszkania było 13 tysięcy złotych

.
Gdy 86-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa zgłosiła sprawę na policję.


Publikujemy sposób działania oszustów ku przestrodze. Rozmawiajmy ze starszymi osobami o takich sytuacjach. Uprzedzajmy żeby nie wierzyć w historie usłyszane w słuchawce telefonu bez względu na to za kogo podaje się rozmówca.


nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Smutne...
  Piątek, 22.09

  Tak mi żal tych starszych ludzi ,tak bardzo ufają ludziom .To okrutne, jak można tak okradać innych ?!

 2. 2
  +1
  ~ jasnowidz
  Piątek, 22.09

  Jaki to musiał być portfel ,żeby włożyć 13 tysięcy złotych .To są wymyślane sprawy ..Ja przestałem wierzyć w te dowcipy .Proszę zadzwonić do mnie mam kasę i lole .

 3. 3
  +4
  ~ No i
  Piątek, 22.09

  Pewnym ludziom trzeba odbierać czynne prawa wyborcze bo potem głosują tak jak wierzą w policjantow

 4. 4
  --2
  ~ Arc
  Piątek, 22.09

  jasnowidz - też tak myślałem, że to bajki te historyjki dopóki nie zobaczyłem ilu bezmózgów się nabrało na plandemię (i tam nie były tylko starsze osoby)

 5. 5
  +3
  ~ uu.beczka?
  Sobota, 23.09

  Pozostał nawyk współpracy ze służbami z poprzedniego systemu?hmmmmm.NIE szkoda

 6. 6
  0
  ~ Margo
  Poniedziałek, 25.09

  Nie tylko starsi ludzie są łatwowierni i dają się nabrać. Nie chodzi tutaj tylko o pieniądze, ale podpisywanie bezsensownych umów np. na tańszy prąd czy przyjmowanie szczepionek. To ,co miało miejsce w 2020 roku do zakończenia tzw. pandemii chyba do 2022 to przeszło szczyt największej bezmyślności ludzkiej. Ludzie zaszczepiali się jakimś chemicznym ścierwem, a efektem tego jest wysyp różnych chorób, min zakrzepów, zatorów , nagłych zgonów i różnych nowotworów , jak też dziwnych dolegliwości. Tylko dlatego ,że ludzie uwierzyli w tzw.pandemię i to , że spacerowanie po lesie może wywołać skutki uboczne wdychania świeżego powietrza. Na szczęście po prawie 2 latach zaczęli myśleć, dzięki temu prawie już nikt się nie szczepi , a miliony kupionych szczepionek leży w magazynach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1082999706268