Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

"Straty to blisko 100 tys. zł". Policjanci zatrzymali podpalacza

06.04.2023, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Straty to blisko 100 tys. zł". Policjanci zatrzymali podpalacza
Fot. OSP Jelonki
REKLAMA

Policjanci z Pasłęka zatrzymali 40-letniego podpalacza. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie stodoły. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Straty jakich dokonał to blisko 100 tys. zł. Podejrzany przyznał się do zarzutu.

 

Do zdarzenia doszło 26 lutego 2023 r. w miejscowości Święty Gaj (gm. Rychliki, pow. elbląski). Spaleniu uległa stodoła. W jej wnętrzu znajdowały się narzędzia rolnicze i siano.

 

Straty jakich doświadczył rolnik to blisko 100 tys. zł. Kryminalni z Pasłęka błyskawicznie ustalili kim jest podpalacz. Okazało się, że to 40-letni mieszkaniec gminy Markusy (pow. elbląski). Mężczyzna został zatrzymany w minioną środę (05 kwietnia 2023 r.) w miejscu zamieszkania. Usłyszał zarzut i się przyznał.

 

Powiedział, że był pijany i nocował w budynku. Następnie przebudził się ciężkiej nocy i postanowił zgliszczyć swoje schronienie. Jak postanowił, tak też zrobił. Ogień strawił wszystko.

 

Spaleniu uległ budynek, siano narzędzia). Na miejscu pracowało 6 zastępów straży pożarnej, w tym OSP Jelonki). Pożar ugaszono. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Później powiedział, że zrobił to dla zabawy. Policjanci dla niego nie byli już tak zabawni. Został zatrzymany w policyjnym areszcie i przesłuchany. Przyznał się i usłyszał zarzut zniszczenia mienia.

 

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przeszłości był notowany za podobne czyny. Policjanci obejmą go specjalnym nadzorem.

 

 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.7146279811859