Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Za szybko w terenie zabudowanym. Wczoraj 7 osób straciło prawa jazdy

31.10.2019, 21:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za szybko w terenie zabudowanym. Wczoraj 7 osób straciło prawa jazdy
Aż siedmiu kierowców straciło wczoraj prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Kontrole miały miejsce na ulicach Elbląga oraz na drogach podmiejskich. Kontrolowani kierowcy przekroczyli dwukrotnie dozwoloną prędkość. Tym samym stworzyli olbrzymie zagrożenie nie tylko dla samych pieszych ale i dla innych kierowców. Ten rodzaj wykroczenia drogowego jest karane zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące oraz mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. Policjanci przestrzegają przed brawurą. Przypominamy od dziś funkcjonariusze prowadzą działania „Znicz" i zapowiadają dla piratów drogowych surowe kary.
 
Rutynowe kontrole prędkości są prowadzone codziennie. Do tego przeznaczone są samochody z wideorejestratorami oraz ręczne mierniki prędkości. Jest to sprzęt, w który są wyposażeni policjanci z ruchu drogowego. Wczoraj kontrolowali prędkość w Elblągu oraz na drogach dojazdowych do miasta. Zatrzymali 7 kierowców, którzy w rażący sposób zlekceważyli wszelkie zasady bezpieczeństwa. Rekordzista miał na liczniku 121 km/h na ograniczeniu do pięćdziesiątki. 42-latek został zatrzymany w podelbąskim Piastowie. Kierował jaguarem. Zarówno on jak i 6 innych kierowców straciło na 3 miesiące prawa jazdy. Zostali też ukarani mandatami, a na ich konto zostały wpisane punkty karne.
 
Przypominamy, że od dziś funkcjonariusze prowadzą działania „Znicz" i zapowiadają dla piratów drogowych surowe kary. Wiąże się to również z utratą prawa jazdy za sytuacje, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu innych użytkowników dróg.
 
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ bluselka
  Czwartek, 31.10

  Brawo policja. Potrzeba wiecej takich akcji.

 2. 2
  +2
  ~ Machupichcę
  Piątek, 01.11

  Niestety dotkliwość kar znikoma. 500 zł i zabranie prawka na 3 miesiące - śmiech. 9/10 kierowców po zabraniu prawka i tak dalej prowadzi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.