Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Zatrzymanie grupy przestępczej

12.07.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dwóch siedemnastolatków, dwóch szesnastolatków i dwóch piętnastolatków zatrzymali elbląscy policjanci. Grupa ta dokonała w ciągu dwóch miesięcy czterdziestu dziewięciu włamań do piwnic i placówek handlowych.

Działali głównie w rejonie swojego zamieszkania, osiedla Za Politechniką. Łupem młodocianych przestępców padały rowery, namioty, sprzęt sportowy i wędkarski. Z kilku piwnic ukradli koła, kołpaki i inny drobny sprzęt. Kradziony sprzęt oddawali do lombardu oraz odsprzedawali paserom.

Trwa ustalanie osób skupujących towar oraz pomagających w odsprzedaży. Część skradzionego mienia odzyskano. Straty szacuje się kilkanaście tysięcy złotych. Nieletnimi zajmie się Sąd Rodzinny. Siedemnastolatkami i osobami pełnoletnimi uczestniczącymi w tym procederze Sąd Rejonowy. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wyklucza się dalszych zatrzymań i udowodnienia większej ilości popełnionych przestępstw. Sprawcy swoją działalność prowadzili w maju i czerwcu tego roku.
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.