Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Spalasz w piecu odpady? Spodziewaj się kontroli Straży Miejskiej

10.02.2017, 15:21:16 Rozmiar tekstu: A A A
Spalasz w piecu odpady? Spodziewaj się kontroli Straży Miejskiej
fot. nadesłane
REKLAMA

W związku z licznymi zgłoszeniami od mieszkańców dotyczącymi spalania odpadów w piecach domowych funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzają kontrole palenisk. Na podstawie przeprowadzanych interwencji i rozmów z mieszkańcami naszego miasta należy stwierdzić jednoznacznie, że problem spalania śmieci w piecach, dużego zadymienia oraz nieprzyjemnego zapachu istnieje.  Kontrole dokonywane są na bieżąco.

Każde zgłoszenie jest dokładnie sprawdzane i w zależności od stopnia przewinienia weryfikowane sankcjami karno – administracyjnymi. 

 

W czwartek (9 luty) miały miejsce dwie interwencje dotyczące spalania odpadów na terenach, gdzie prowadzone są działalności gospodarcze. W pierwszym przypadku właściciel firmy spalał w piecu opony i opakowania po olejach silnikowych za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Natomiast w drugim przypadku mężczyzna rozpalił przed firmą ognisko, w którym spalał hydrauliczne rury PCV, butelki plastikowe czy stare ubrania robocze. W tej sytuacji strażnicy sporządzili wniosek o ukaranie do sądu, ponieważ sprawca odmówił przyjęcia mandatu. 

 

Należy podkreślić, że zarówno art. 379 ust. 6 Prawo Ochrony Środowiska, jak i art. 10 Ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska stanowią, iż kontrolowana osoba fizyczna jest obowiązana umożliwić przeprowadzenie kontroli. Niepoddanie się kontroli w zakresie ochrony środowiska wypełnia znamiona przestępstwa zakłócenia kontroli ekologicznej określonego w art. 225 Kodeksu Karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 3. W sytuacji, gdy właściciel posesji odmawia wpuszczenia funkcjonariuszy Straży Miejskiej, na miejsce wzywana jest Policja. 
 

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Adf
  Piątek, 10.02

  Mało tych kar. Walić mandatami, bo ja nie mam zamiaru tracić zdrowia przez debili.

 2. 2
  0
  ~ ekologia
  Piątek, 10.02

  Ja palę drewnem bukowym i grabem , żeby ładnie pachniało polewam od czasu do czasu perfumami . lUDZIE JAK PRZECHODZĄ TO SIĘ ZATRZYMUJĄ I WĄCHAJĄ NIE MOGĄ SIĘ NADZIWIĆ CO ZA PRZYJEMNY ZAPACH . NA PEWNO POWINNO BYĆ KARANE SPALANIE PLASTIKU , OPON ITP; drewno jest opałem ekologicznym, znanym jest już kilka milionów lat ,palono wówczas tylko drewnem , wędzono szyneczki , kiełbaski ,z własnej wędzarni . NIE ZNANO WTEDY WĘGLA , GAZU I OLEJU .PALENIE SUCHYM DREWNEM JEST BEZPIECZNE I EKOLOGICZNE JAK DŁUGO BĘDĘ ŻYŁ TAK DŁUGO BĘDĘ PALIŁ DREWNEM . GAZ JEST TRUJĄCY , WYBUCHOWY I BARDZO DROGI NISKO KALORYCZNY JEST DUŻO POWIETRZA ZAMIAST DOBREGO GAZU . JA PALĘ JAK W WOJSKU BYŁO ZA MOICH MŁODYCH LAT DO GODZ, 17 , PO TEJ GODZINIE PIEC JEST WYGASZANY , MOGĘ SPAĆ SPOKOJNIE BEZ OBAW

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4435830116272