Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Stop agresji drogowej! Policja otrzymała już 130 informacji dot. naruszeń przepisów

11.03.2015, 12:20:40 Rozmiar tekstu: A A A
Stop agresji drogowej! Policja otrzymała już 130 informacji dot. naruszeń przepisów
REKLAMA

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie w połowie sierpnia 2014 roku uruchomiła skrzynkę e-mailową stopagresjidrogowej@ol.policja.gov.pl. Można na nią przesyłać informacje oraz filmy dotyczące naruszeń przepisów ruchu drogowego na terenie naszego województwa. Podobne skrzynki powstały również w innych województwach.

 
Specjalna skrzynka pomaga w ten sposób wyeliminować z dróg kierowców, którzy swoją bezmyślnością, łamaniem przepisów drogowych oraz brawurą mogą doprowadzić do tragedii. Każdy kierowca, który posiada „rejestrator jazdy” bądź inne urządzenie, na którym uwiecznił niebezpieczne zachowanie pirata drogowego może przesłać swoje materiały na skrzynkę e-mailową. 
 
Policjanci drogówki analizują nadesłane informacje oraz dążą do ustalenia sprawcy wykroczenia. Warto pamiętać, że im więcej danych nadeślemy tym łatwiej będzie udowodnić winę piratowi drogowemu. Dlatego do filmu warto dołączyć krótki opis zaistniałej sytuacji (datę, godzinę, miejscowość lub odcinek drogi między najbliższymi miejscowościami, ulicę, markę i numer rejestracyjny pojazdu pirata drogowego, krótki opis zdarzenia). Warto także podać swoje dane oraz dane ewentualnych świadków
 
– informuje mł.asp. Marta Kacprzyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie
 
Ponadto jeżeli plik, który chcemy przesłać e-mailem jest zbyt duży bądź nie możemy poradzić sobie z jego przesłaniem, wówczas możemy taki plik zgrać na jakikolwiek nośnik i zanieść go do najbliższej nam jednostki Policji. 
 
Co dalej się dzieje z nadesłanymi informacjami? Ile takich informacji już wpłynęło? 
 
- Policjanci po analizie nadesłanych materiałów przesyłają je zgodnie z właściwością miejscową popełnienia wykroczenia, gdzie prowadzone są czynności wyjaśniające – dodaje mł. asp. Marta Kacprzyńska
 
Z całego województwa warmińsko-mazurskiego od uruchomienia skrzynki w połowie sierpnia 2014 roku do tej pory nadesłano około 130 informacji. Materiały nadsyłane przez mieszkańców, kierowców to nie tylko nagrania, ale również zdjęcia czy też informacje o niebezpiecznych zachowaniach w ruchu drogowym, które dotyczą przeróżnych rodzajów wykroczeń poczynając od zaśmiecania drogi, nieprawidłowego parkowania, aż do niebezpiecznych manewrów wyprzedzania w miejscach niedozwolonych.  
 
Otrzymaliśmy kilka takich nagrań. Sprawy są w toku. Najczęściej trafiają do sądu, ale wówczas potrzebny jest świadek zdarzenia, który zezna, że widział takiego kierowce, który tak robił, a film jest dopełnieniem
 
– informuje nas Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
 
Inicjatywa powstania tej skrzynki cieszy się dużym zainteresowaniem, co widać po ilości przesyłanych materiałów. Ponadto jak zauważa Marta Kacprzyńska działa także odstraszająco na potencjalnych piratów drogowych, ponieważ w dobie powszechności prywatnych rejestratorów jazdy nikt nie może się czuć bezkarny na drodze. Jeżeli nie zostaniemy zatrzymani do kontroli przez policjantów, możemy zostać nagrani przez innego kierowce, który nie zgodzi się na łamanie przepisów i przekaże materiał policji. 
 
- Kierowcy, którzy zostają wezwani na Policję w takiej właśnie sprawie są z reguły bardzo zaskoczeni – dodaje na koniec mł.asp. Marta Kacprzyńska
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ k+986
  Środa, 11.03

  stop chamstwu , brzmi poprawniej.

 2. 2
  +15
  ~ d
  Środa, 11.03

  W imię czego mam zrobić z siebie p**** ? Najpierw musisz podać swoje dane , wezwanie na policje, później do sądu, a nagrany oskarżony i tak dowie się moich danych bo ma wgląd do akt sprawy , i w ten sposób kręcę na siebie bat. Metody milicyjnej i państwo milicyjnej.a później wrazie będzie z tego dym to policja rozłożyli ręce bo ***a ma w tym kraju większe prawa niż poszkodowany.i tak nawołują to takich zachowań społeczeństwo żeby skrócić ludzi bo takim społeczeństwem łatwiej rządzić.

 3. 3
  +2
  ~ Konfident
  Środa, 11.03

  Jasna sprawa panie D - lepiej by było anonimowo podpi*****ić na przykład nielubianego sąsiada, że stanął na chwile na chodniku - co udało nam się niechcacy udokumentowac zdjeciem.

 4. 4
  +1
  ~ jaro
  Środa, 11.03

  agresywna to jest elblaka policja

 5. 5
  +1
  ~ wbutach
  Czwartek, 12.03

  Okrzei ... widzę, że ktoś zrobił mojemu Nissanowi piękną fotkę ;)

 6. 6
  0
  ~ d
  Czwartek, 12.03

  do pana Konfident.nie zrozumiał pan chyba mojej wypowiedzi... sens w niej zawarty to taki -żeby policja nie nawoływała do p*** na innych bo to są ich obowiązki i ich praca, i wrazie CO to ich problemy.Proponuje czytać ze zrozumieniem.Pozdrawiam

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1886219978333