Niedziela, 5.04.2020, Imieniny: Irena, Wincenty, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Sceny jak z filmu sensacyjnego. Elbląg w rękach terrorystów!

17.10.2014, 09:15:05 Rozmiar tekstu: A A A
Sceny jak z filmu sensacyjnego. Elbląg w rękach terrorystów!
fot. Adrian Sajko

Obstawiona trasa wyjazdowa do Malborka, mnóstwo funkcjonariuszy policji, służb bezpieczeństwa i antyterrorystów, policyjny śmigłowiec, wystrzały i wybuchy... Obława na groźnego przestępcę? Elbląg w strefie zagrożonej atakiem terrorystycznym? Wszystkim, którzy wczoraj (16 października) mogli oglądać te wydarzenia, rodziły się różne scenariusze. I mimo, że cała akcja wyglądała bardzo poważnie okazało się, że są to tylko ćwiczenia.

W czwartek, 16 października do Elbląga przyjechali funkcjonariusze policji, straży granicznej, żandarmerii wojskowej, służb medycznych i antyterroryści m.in z Olsztyna i Białegostoku, którzy wzięli udział w praktycznych ćwiczeniach dowódczo-sztabowych.

Scenariusz ćwiczeń był prosty i zakładał atak terrorystyczny na stację pomp Fiszewka F w Elblągu - Ćwiczenie dowódczo – sztabowe zostaną przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, z praktycznym udziałem sił i środków policyjnych ze stanu KWP w Olsztynie, SPAP KWP w Białymstoku oraz śmigłowca policyjnego z KGP - informuje Jakub Sawicki z KMP w Elblągu.

Oprócz nich do akcji zostali skierowani elbląscy funkcjonariusze z różnych pionów: technicy kryminalistyki, funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego, policyjni negocjatorzy czy patrol minersko-saperski - Ćwiczeniami kierował Komendant Miejskiej Policji w Elbląg - dodaje oficer prasowy policji.

Na stacji pomp przy ul. Warszawskiej rozegrały się wczoraj sceny jak z filmu sensacyjnego. Uzbrojeni terroryści zaatakowali obiekt, a do negocjacji z nimi zostali wysłani policyjni funkcjonariusze. Padły strzały, a na niebie pojawił się policyjny helikopter Mi-8. Potężna maszyna zawisła nieruchomo nad obiektem, a ze środka, na linach, opuścili się antyterroryści...

Wczorajsze ćwiczenia zakończyły się całkowitym sukcesem; w założeniu miały doprowadzić do neutralizacji zdarzenia i do uwolnienia osób, a także doskonalenia umiejętności podejmowania decyzji oraz kierowania siłami i środkami w sytuacjach kryzysowych oraz doskonalenie współdziałania służb podczas zaistnienia ewentualnego ataku terrorystycznego.
 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / Atak terrorystów na stację pomp Fiszewka - F przy ul.Warszawskiej w Elblągu ( zdjęć 82 )
Dodano: 2014-10-16 |  fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Kacper
  Piątek, 17.10

  Też bym sie pobawił za taką kasę ,ale muszę na nich pracować za 3 razy niższą.

 2. 2
  0
  ~ AM ale już nie koniecznie
  Piątek, 17.10

  a w realu ????????????

 3. 3
  0
  ~ Tofi
  Sobota, 18.10

  Kacper było trzeba się uczyć to pracowałbyś mniej za te same pieniądze. Szkoda że jest tak dużo ludzi co nie rozumieją potrzeby takich akcji

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.