Środa, 26.02.2020, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Sprawca rozboju zatrzymany

11.02.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Dwanaście lat pozbawienia wolności grozi sprawcy rozboju.

W nocy z 2 na 3 lutego, Mariusz D. lat 27, postanowił wyjaśnić nieporozumienie sąsiedzkie pomiędzy jego znajomą, a sąsiadami z jej klatki schodowej. W tym celu około godziny drugiej w nocy udał się na ulicę Malborską, zapukał do drzwi sąsiadów. Gdy otworzyli drzwi, wtargnął do mieszkania i zaczął rozwiązywać problem przy użyciu siły fizycznej. Najpierw chciał zabrać telewizor. Gdy gospodarze nie pozwolili, wyjął z kieszeni młotek i zaczął zadawać nim ciosy jednemu z domowników. Mariusz D., pobił również drugiego z mężczyzn przebywającego w tym mieszkaniu. Bił mężczyznę młotkiem i drewnianą nogą od krzesła. Pokrzywdzony doznał ciężkich obrażeń głowy i twarzy. Mariusz D., w celu wywarcia wpływu na zeznania dwukrotnie groził świadkowi zdarzenia pozbawieniem życia, co wzbudziło u pokrzywdzonego uzasadnioną obawę, że zostanie spełnione. W wyniku prowadzonych czynności policjanci zatrzymali sprawce rozboju. Jest on bardzo dobrze znany elbląskim policjantom. W listopadzie ubiegłego roku wyszedł warunkowo z zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa między innymi rozboje. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.