Niedziela, 23.02.2020, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

BEZPIECZNE FERIE - 2005

12.01.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, będą podejmowali działania profilaktyczne na rzecz dzieci i młodzieży w celu zapewnienia im bezpiecznego wypoczynku.

Pozostawienie dzieci i młodzieży poza zorganizowanymi formami wypoczynku, jak również niedostateczna opieka ze strony rodziców, może być przyczyną wypadków drogowych, jak również przestępstw i wykroczeń popełnianych na szkodę nieletnich lub przez nich samych.

W celu przeciwdziałania tym negatywnym zjawiskom policjanci prowadzą w szkołach pogadanki z dziećmi i młodzieżą na temat występujących zagrożeń, zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W dniach 03.01 – 14.01.2005 r. dzielnicowi odwiedzą uczniów we wszystkich szkołach podstawowych na terenie miasta i powiatu elbląskiego w celu przekazania im ulotek zawierających informacje na temat bezpiecznych zachowań oraz przeprowadzą dla nich pogadanki.

W czasie trwania ferii zimowych tj. 17.01 – 28.01 2005 r., policjanci w miejscach zorganizowanego wypoczynku organizować będą wspólnie z pracownikami WORD w Elblągu, spotkania dotyczących bezpiecznych zachowań. W celu urozmaicenia zajęć przeprowadzane będą również konkursy z nagrodami.

Inną formą działań profilaktycznych na rzecz dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych będzie kontrola środków transportu przewożących dzieci na zimowiska, zwłaszcza pod kątem trzeźwości kierowców oraz stanu technicznego pojazdów.
Osoby zainteresowane kontrolą środków transportu mogą zgłaszać się telefonicznie do Sekcji Ruchu Drogowego KMP – nr tel. 230-15-90 lub dyżurnego KMP nr tel. 997.

Dodatkowo elbląscy policjanci, wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta, Straży Pożarnej i MOPS, będą uczestniczyć w kontrolach sprawdzających stan obiektów przeznaczonych na zorganizowane formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży.


Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.