Poniedziałek, 6.04.2020, Imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policyjne awanse i odznaczenia

17.07.2009, 14:30:56 Rozmiar tekstu: A A A
Policyjne awanse i odznaczenia
Fot. Rafał Kadłubowski

Dzisiaj (17 lipca) o godz. 12:00 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbyła się uroczysta akademia z okazji 90-lecia Polskiej Policji, w której udział wzięli funkcjonariusze i ich rodziny oraz zaproszeni goście. Podczas uroczystości funkcjonariuszom i pracownikom KMP w Elblągu wręczone zostały nagrody i odznaczenia. O godz. 14:00 zgromadzeni goście obejrzeli spektakl nie inny niż „Policja” Sławomira Mrożka w reż. Wiaczesława Żiły.

W tym roku mija 90 rocznica powstania Polskiej Policji Państwowej. Dokładnie 24 lipca 1919 roku, zaledwie osiem miesięcy od odzyskania niepodległości i sześć od wyłonienia polskiego parlamentu, posłowie uchwalili ustawę o Policji Państwowej. Z tą chwilą wszelkie jednostki milicji, policji komunalnej oraz straże przestały istnieć.

Komenda Miejska Policji w Elblągu uczciła tę okazję dzisiaj, 17 lipca, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka podczas akademii połączonej z wręczaniem odznaczeń i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie służbowe. W tym roku 129 funkcjonariuszy otrzymało awans na wyższy stopień służbowy. Ponadto dwóch policjantów otrzymało Brązowy Krzyż Zasługi przyznawany przez Prezydenta RP, a wśród nich znalazł się rzecznik prasowy elbląskiej komendy Jakub Sawicki, zaś drugi odznaczony to Marek Cieślak. Minister Sprawa Wewnętrznych i Administracji wnioskował także do Prezydenta RP  o przyznanie złotych i sredrnych medali elbląskim funkcjonariuszyom. Złote medale za długoletnią pracę otrzymali Mirosław Korytkowski i Barbara Kuśniewska, zaś srebrny medal otrzymał Czesław Stefanowicz.

Ponadto dzisiaj Wydział Ruchu Drogowego elbląskiej komendy otrzymał jeszcze jeden nowy samochód. Jest nim nieoznakowany opel vectra. Auto wyposażone jest w wideorejestrator i będzie służyło policjantom do walki z piratami drogowymi. Samochód zakupiony został ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu i Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

- Wiemy, że radary i akcje społeczne prowadzone przez policję znacznie wpływają na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - mówił marszałek Grzegorz Nowaczyk.

-WORD od lat współpracuje z elbląską policją, cieszy mnie, że mogliśmy was wspomóc - mówił Stanisław Lecheta Dyrektor WORD w Elblągu.

Skuteczność nieoznakowanych samochodów jest bardzo duża

- samochody nieoznakowane jeżdzą non stop. Ich skutecznośc jest bardzo duża. Kwoty z madatów liczone są w milionach złotych tylko na terenie naszego województwa - mówił Komendant Policji w Elblągu Marek Osik. - Jest to piękny prezent, dziękuję darczyńcom i mam nadzieję, że użytkownicy dróg będą czuć się bezpiecznie - dodał komendant.

A już, 19 lipca policjanci zapraszają elblążan do wspólnej zabawy podczas festynu, który odbędzie się na Bulwarze Zygmunta Augusta. W programie pokazy sprzętu i elementów uzbrojenia policyjnego, broni pneumatyczne, przejażdżki konne, konkursy dla dzieci i młodzieży. Ponadto w trakcie imprezy bezzałogowy śmigłowiec MD4-200 wykona z „lotu ptaka” zdjęcie wszystkim uczestnikom festynu. Na zakończenie koncerty zespołów: Asteria, LONT i BRACIA. Szegółowy program festynu zamieściliśmy w artykule: Świętuj z policjantami podczas niedzielnego festynu.

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Uroczysta akademia z okazji Święta Policji ( zdjęć 33 )
Dodano: 2009-07-17 | Fot. Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ posterunkowy z 13 posterunku
  Piątek, 17.07

  a ten polycjant na zdj 31 w srodku to z jakiego wydzialu - chyba kwatermistrzostwo - zadbal o sie!!!!hehe

 2. 2
  0
  ~ Wacek z Myślic
  Sobota, 18.07

  Kaziu G. daj se wreszcie siana lub innego obroku i podaj komendę "tyły", bo wręcz kabaretowo wyglądasz człeku i nie ma pewności, czy na rencie na jakiegoś kauflandowego ciecia się załapiesz, bo przecie wiesz, że "polycijanty" na emeraturze, czy rencie są .... nikim!

 3. 3
  0
  ~ Znajacy temat
  Sobota, 18.07

  Posterunkowy jakbys obracał sie w troche szerszych kregach to wiedzialbys kto to jest... Heh

 4. 4
  0
  ~ 55
  Sobota, 18.07

  chyba Lecheta a nie Lacheta

 5. 5
  0
  ~ ana
  Sobota, 18.07

  awanse,odznaczenia za co,,? nie maja na czapki ,nie maja na paliwo ale maja na imprezy,,,,a mowia ,ze bieda w policji

 6. 6
  0
  ~ kaczor donald
  Sobota, 18.07

  Niech lepiej napiszą jak ludzi biją na dołku!!!!!!!!!!!!!!

 7. 7
  0
  ~ eb
  Poniedziałek, 20.07

  a od kiedy Nowaczyk jest marszałkiem ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.