Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

84. rocznica Zbrodni Katyńskiej. W Elblągu oddano hołd pomordowanym (zobacz zdjęcia)

13.04.2024, 15:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
84. rocznica Zbrodni Katyńskiej. W Elblągu oddano hołd pomordowanym (zobacz zdjęcia)
Fot. DK

13 kwietnia w Polsce obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia w Elblągu odbyły się obchody 84. rocznicy tragicznych wydarzeń. Zobacz galerię zdjęć z uroczystości.

 

 


Obchody 84. rocznicy mordu katyńskiego odbyły się w sobotę, 13 kwietnia, w południe. Przed Krzyżem Katyńskim na Cmentarzu Agrykola odegrano hymn RP, odprawiono apel pamięci i złożono kwiaty, upamiętniając ofiary zbrodni. 
.

 


 
Wiosną 1940 roku, na rozkaz Stalina sowieci, NKWD rozstrzelało blisko 22 tysiące obywateli Polski. Do 1990 roku władze ZSRR zaprzeczały swojej odpowiedzialności za zbrodnię katyńską. Pięćdziesiąt lat Polacy czekali, aby usłyszeć, że była to „jedna z ciężkich zbrodni stalinizmu”. Dzień Pamięci obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku informacji o odkryciu w ZSRR masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Związek Radziecki przyznał się oficjalnie do popełnienia zbrodni 13 kwietnia 1990 roku, kiedy to Michaił Gorbaczow przekazał prezydentowi Wojciechowi Jaruzelskiemu listy przewozowe NKWD z obozów w Kozielsku i Ostaszkowie oraz spis jeńców obozu w Starobielsku. Od tego dnia, Dzień Pamięci obchodzono przez kilkanaście lat, jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. (Źródło: pl.wikipedia.org).

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć z obchodów 84. rocznicy zbrodni katyńskiej w Elblągu. 

 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / 84. rocznica Zbrodni Katyńskej ( zdjęć 56 )
Dodano: 2024-04-13 | Fot. DK
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Gdzie
  Sobota, 13.04

  A gdzie elbląscy włodarze. Gdzie Wróblewski i Missan?? To uroczystośc w miescie gdzie wy sprawujecie władzę

 2. 2
  +6
  ~ Black
  Sobota, 13.04

  W bratnim Tarnopolu i obwodzie tarnopolskim, rada obwodowa Tarnopola 8 lutego, JEDNOGŁOŚNIE przegłosowała rok 2024.... ROKIEM RODZINY STEPANA BANDERY. Bardzo, ,rzetelny"" jak zwykle Portel i jego naczelny cenzor, oczywiście tradycyjnie, ,zapomnieli"", o tym fakcie poinformować elblążan. A powinni przeca banderowskim włodarzom, bratniego Tarnopola, przekazać swoje gratulacje.

 3. 3
  +3
  ~ Polak
  Sobota, 13.04

  W bratnim Tarnopolu i obwodzie tarnopolskim, rada obwodowa Tarnopola 8 lutego, JEDNOGŁOŚNIE przegłosowała rok 2024.... ROKIEM RODZINY STEPANA BANDERY. Bardzo, ,rzetelny"" jak zwykle Portel i jego naczelny cenzor, oczywiście tradycyjnie, ,zapomnieli"", o tym fakcie poinformować elblążan. A powinni przeca banderowskim włodarzom, bratniego Tarnopola, przekazać swoje gratulacje.

 4. 4
  +3
  ~ Blackwater
  Sobota, 13.04

  ROK RODZINY STEPANA BANDERY W CAŁYM OBWODZIE TARNOPOLSKIM http://kresywekrwi.blogspot.com/2024/04/rok-rodziny-stepana-bandery-w-caym.html?m=0

 5. 5
  --1
  ~ i na glebę bukieciki
  Sobota, 13.04

  Wróblewski "czytał". Ale w czerwonym? A gdzie zniknął czerepak? Zawsze stroił miny jak kot robiący kupę na pustyni. Już się pogubiłem - w tym samym czasie obchody ni z gruszki ni z pietruszki : Smoleńsk, Powstanie Warszawskie, Katyń, Missan z dysertacją doktorską o Śliwce. Muszla obfitości. Ale ten Wróblewski nic się nie zmienił poza kataną na czerwoną.

 6. 6
  +3
  ~ Jacusiu
  Sobota, 13.04

  Konert pewnie już z Wróblewskim załadowali tiry i wysłali herojam. Zresztą to co banderowcy robili z naszymi na Wołyniu i gdzie indziej, to błogosławieni przez kww ze wszystkimi jego członkami a także koalicją i opozycją 2018-2024, robią to u nas z dumą i otwarcie po 2022 - rezanie, gwałt, mord, napad, rabunek,..., a wszystko na chwałę poglądów braterskiego zarządu Elbląga.

 7. 7
  +1
  ~ Do @ Gdzie
  Sobota, 13.04

  Wróbel Nissanem pojechał do Borysa ;)

 8. 8
  +2
  ~ liza 1
  Niedziela, 14.04

  Dlaczego brak władz miasta - ich kolega mówił, że prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy. No i nie ma ich.

 9. 9
  +1
  ~ Arc
  Poniedziałek, 15.04

  Cóż, rocznica Katynia powinna być 5 marca, tak jak wnioskowały o to rodziny katyńskie z ich kapelanem na czele śp. Zdzisławem Peszkowskim (5 marca 1940r. podpisali zbrodniarze stalin i spółka rozkaz wymordowania Polaków), a nie jak to załatwiła nam koalicja chanukowa obecny 13 kwietnia 1943 - data ukazania się w niemieckich gadzinówkach informacji o odkryciu grobów - nawet rok przecież się nie zgadza.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1648888587952