Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Informacja o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2024 roku

01.02.2024, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Informacja o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2024 roku
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W okresie od 5 lutego do 8 marca 2024 roku w Szpitalu Miejskim im. św. Jana Pawła II w Elblągu, budynek przy ul. Związku Jaszczurczego 22 (parter) przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa.

 

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej przed Powiatową Komisją Lekarską Nr 2 podlegają osoby zameldowane na pobyt stały oraz czasowy trwający ponad trzy miesiące na terenie miasta Elbląga:

 

- mężczyźni urodzeni w 2005 roku;

 

- mężczyźni urodzeni w latach 2000-2004, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;

 

- kobiety urodzone w latach 1997-2005 posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej , które nie stawiły się jeszcze do kwalifikacji wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2023/2024 kończą studia na kierunkach lub kończą naukę w zawodach, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 60 ust.7 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o Obronie Ojczyzny;

 

- osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej

 

- osoby o nieuregulowanym stosunku do służby wojskowej do końca roku kalendarzowego w którym kończą 60 lat życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej i zgłosiły się do kwalifikacji wojskowej

 

- osoby które w latach 2022 i 2023 zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej za względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej lub jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności do służby przed dniem zakończenia kwalifikacji wojskowej.

 

Nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia osoby podlegającej obowiązkowi stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej od obowiązku stawienia się w terminie i miejscu wskazanym w obwieszczeniu: Obwieszczenie Kwalifikacji Wojskowej 2024 na terenie Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 

 


Łukasz Mierzejewski
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Roman
  Czwartek, 01.02

  Czyż nie warto przemyśleć przywrócenia z czasów wonczas istniejących, tzw. "komuny", zasadniczej służby wojskowej, szkolącej prawdziwie do obrony Ojczyzny? Choćby w wymiarze jednego roku? Za mych czasów istniała dwuletnie. W pierwszym roku szkolenie, czasem nauka zawodu, w drugim roku byliśmy prawdziwie przygotowani do obrony. Teraz wojska NATO są gotowe do walki w ciągu trzech dób. A myśmy natychmiast po ogłoszeniu alarmu bojowego. To był za marszałka Spychalskiego. Dodam, że wojsko nie zajmowało się polityką. Byli, co prawda, oficerowie polityczni na szczeblu batalionu. Obecnie są kapelani. No cóż... .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1279571056366