Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Adrian, Fryderyk, Oliwia
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg powinien rozwijać bazę hotelową? Poznaj wyniki ankiety INFO!

20.11.2023, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg powinien rozwijać bazę hotelową? Poznaj wyniki ankiety INFO!

Inwestor przy ul. Wodnej planuje budowę hotelu. Przy tej okazji zapytaliśmy elblążan, czy tego typu obiektów w Elblągu jest za mało i budowa kolejnego to dobry pomysł? Większość, bo 51 proc. uczestników głosowania odpowiedziała, że nie. Przeciwnego zdania było 41 proc. 

 

 

 

Czy w Elblągu brakuje hoteli? To pytanie, które zadaliśmy Czytelnikom w ankiecie INFO. Głosowanie trwało od 15 do 20 listopada. Udział w niej wzięło 756 internautów.

 

 

51 proc. Czytelników (387 głosów) uważa, że Elbląg nie ma za mało hoteli. 41 proc. (309 głosów) uczestników głosowania jest przeciwnego zdania. 8 proc. (60 głosów) nie ma zdania na ten temat.

 

Podział głosów świadczy o bardzo odmiennym spojrzeniu na nowe inwestycje hotelowe w naszym mieście. Może nowe inwestycje powinny powstawać w różnych miejscach Elbląga lub na jego obrzeżach. Elbląg odwiedza coraz więcej turystów a nowa inwestycja na Mierzei Wiślanej ( przekop ) zapewne jeszcze bardziej zwiększy ruch turystyczny w Elblągu i okolicach.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ Bsp
  Poniedziałek, 20.11

  Nie rozumiem sensu sondażu przeprowadzonego wśród mieszkańców w sprawie hoteli w mieście. Przecież hotel to instytucja, która w najmniejszym stopniu dotyczy tubylców bo żyje z osób przyjezdnych czasowo tylko potrzebujących noclegów. Miejscowi zyskują natomiast podatki i miejsca pracy. Po drugie, inwestorem hotelu nie jest wspolnota samorządowa a prywatny inwestor. Miasto zatem nie ponosi ryzyka finansowego. Zyskuje zaś zabudowę miejsc, które od lat są niezagospodarowane. Trochę jak z tą pamiętną "ankietą" w sprawie portu, czy ma być ważny, państwowy i dochodowy, czy byle jaką przystanią, studnią do topienia społecznych pieniędzy?

 2. 2
  +16
  ~ Gosc
  Poniedziałek, 20.11

  Pytanie w ankiecie ludzie nie mających niczego wspólnego z turystyką i hotelarstwem, czy powinna rozwijać się tą gałąź gospodarki w Elblągu to dowod glupoty ankietera. Wuj to kogo obchodzi, bo tam Kowalski spod zabki ma do powiedzenia o inwestycji, która da nowe miejsca pracy w mieście. Przecież to rozwój jest!

 3. 3
  +9
  ~ obserwator
  Poniedziałek, 20.11

  bo to poziom pytań referendalnych jest.przrkaz ma trafić na odpowiedni grunt.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95122790336609