Poniedziałek, 25.09.2023, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Niebawem samochody elektryczne nie będą mogły wjechać na podziemny parking CH Ogrody?

02.08.2023, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Niebawem samochody elektryczne nie będą mogły wjechać na podziemny parking CH Ogrody?
Fot. Paweł Friedrich

Właściciel gdańskiej galerii handlowej zdecydował się wprowadzić zakaz wjazdu dla samochodów elektrycznych na podziemny parking. To nie jedyna taka sytuacja w Polsce. Czy w tym kierunku pójdzie także Centrum Handlowe Ogrody?W różnych obiektach w Polsce, które posiadają parkingi podziemne zdecydowano się wprowadzić zakaz wjazdu dla samochodów elektrycznych. Jednym z takich obiektów jest gdańska Galeria Handlowa Madison.


Decyzja o wprowadzeniu zakazu podyktowana była zasadami bezpieczeństwa. Samochody elektryczne ( i z instalacją LPG) bardzo często nie posiadają odpowiedniego systemu wentylacji, który odprowadzałby ulatniający się gaz odpowiednio do warunków, jakie panują w podziemnym parkingu.


W Elblągu działają dwie galerie handlowe. Jedna z nich posiada parking podziemny. Znajdują się tam stacje ładowania przeznaczone dla samochodów elektrycznych. Niebawem jednak zostaną one usunięte z parkingu podziemnego.
 

 

Planujemy usunąć ładowarki z przestrzeni garażu podziemnego i umieścić na terenie zewnętrznym. Powodem jest bezpieczeństwo pożarowe i zalecenie PSP w tej sprawie

 

 

– mówi Agnieszka Bielan z CH Ogrody.Czy CH Ogrody planuje  zakazać wjazdu samochodom elektrycznym na podziemny parking?
 

 

 

Nie planujemy zakazu wjazdu pojazdów elektrycznych na parkingi wewnętrzne CH Ogrody, a przynajmniej do czasu wprowadzenia odpowiednich przepisów w tym zakresie i/lub zaleceń odpowiednich służb

 

 

– dodała Agnieszka Bielan.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Jack
  Środa, 02.08

  ,,w Elblągu działają dwie galerie handlowe ", albo ktoś jest nienormalny,albo próbuje zrobić idiotów z mieszkańców.Pytam:gdzie w Elblągu znajduje się druga galeria handlowa?

 2. 2
  --4
  ~ Polexit
  Środa, 02.08

  Szok i niedowierzanie co z polską próbuje zrobić ta neokomuna zwana Unią europejską. Ludzie jak stado zaślepionych baranków czekają a następnie bez jakichkolwiek protestów akceptują chore, szkodliwe a wręcz patologiczne ustawy unijne. Najpierw kazali nam pozamykać kopalnie, przyjmować na siłę imigrantów, zniszczyli rolnictwo i nadal będą próbowali je zlikwidować, nakłaniali do nazistowskiej segregacji sanitarnej i do przyjmowania specyfiku od gatesa, teraz na siłę chcą zelektryfikowac motoryzację i zrobić z auta przywilej na miarę śmigłowca na który będzie stać tylko nielicznych, za pośrednictwem partii PO chcą doprowadzić do tego aby zamazać kulturę i tradycję i sprawić aby Polska nie była krajem suwerennym a ponad prawem polskim ma być prawo unijne. Czyli de facto Polska będzie zarządzana z Berlina .

 3. 3
  +14
  ~ Dede
  Środa, 02.08

  Problemem, nie jest, że elektryczne samochody ulegają sporadycznie samozapłonowi. Problemem jest, że nie da ich się ugasić, póki się nie wypalą.

 4. 4
  +10
  ~ oliwin
  Środa, 02.08

  Samochody elektryczne mają instalację LPG? Chyba ktoś się kompletnie nie zna na tym, o czym pise.

 5. 5
  +10
  ~ menel
  Środa, 02.08

  elektryk z LPG ? żurnalista z wykształceniem humorystycznym.

 6. 6
  +1
  ~ druga galeria
  Środa, 02.08

  Jak to nie ma drugiej - jest!!! Hala Elzam - wpip sklepów i galerii znanych marek !!! Znanych Marek, Grażyn, Dżesik i Januszów elbląskich

 7. 7
  +5
  ~ I super
  Środa, 02.08

  I bardzo dobrze Niech się palą na swoich podwórkach

 8. 8
  +2
  ~ asfd
  Środa, 02.08

  Jack: Zielone Tarasy.

 9. 9
  --2
  ~ energetyka
  Środa, 02.08

  Proponuje nie promować na łamach Info mitów o samochodach elektrycznych. Prawda jest taka https://demagog.org.pl/analizy_i_raporty/elektryki-bez-paniki-jak-dlugo-gasi-sie-samochod-elektryczny/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2999818325043