Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kolejne wozy strażackie trafiają do OSP w naszym regionie

06.04.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejne wozy strażackie trafiają do OSP w naszym regionie
Fot. Tomasz Żełobowski
REKLAMA

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Pasłęku odbyła się wczoraj (5.04.) uroczysta zbiórka zorganizowana w związku z wręczeniem promes na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo- gaśniczych dla jednostek OSP operujących na terenie powiatów elbląskiego, braniewskiego i bartoszyckiego oraz przekazanie dwóch ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Jegłowniku.

 W uroczystości wzięli udział m.in. Poseł Leonard Krasulski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka, Wojewoda Warmińsko Mazurski Artur Chojecki, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie Jarosław Bogusz, Warmińsko- Mazurski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński, Z-ca Warmińsko- Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Ostrowski, Radny Sejmiku woj. Warmińsko – Mazurskiego  Marcin Kazimierczuk, Z-ca Dyrektora KOWR oddział w Olsztynie Jacek Pawlik, Starosta elbląski Maciej Romanowski, Komendant Miejski PSP w Elblągu bryg. Łukasz Kochan.


Podczas uroczystości wręczono promesy dla przedstawicieli jednostek: OSP Pogrodzie, gmina Tolkmicko, powiat elbląski, OSP Godkowo, gmina Godkowo, powiat elbląski, OSP Gronowo Elbląskie, gmina Gronowo Elbląskie, powiat elbląski, OSP Nowe Dolno, gmina Markusy, powiat elbląski, OSP Marianka, gmina Pasłęk, powiat elbląski, OSP Wielkie Wierzno, gmina Frombork, powiat braniewski, OSP Stare Siedlisko, gmina Wilczęta, powiat braniewski, OSP Górowo Iławeckie, Miasto Górowo Iławeckie, powiat bartoszycki, OSP Bisztynek, gmina Bisztynek, powiat bartoszycki, OSP Sępopol, gmina Sępopol, powiat bartoszycki.Łącznie przekazano promesy na zakup 6 średnich i 4 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości 7 mln 300 tys. zł. Częścią wydarzenia było przekazanie dwóch ciężkich samochodów Ratowniczo- Gaśniczych dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Pasłęku oraz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jegłowniku.Do Elbląga również trafiły niemałe środki. Przekazywany Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu samochód został zakupiony za kwotę 1 210 tys. zł. z czego samorządy przekazały kwotę 300 tys. zł.W sumie w województwie warmińsko-mazurskim przyznano środki na zakup 31 samochodów ratowniczo-gaśniczych. - Pojazdy sfinansowane dzięki dotacjom budżetowym pochodzącym ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorządów, a także ze środków przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń oraz środków własnych.


 

Kolejne wozy strażackie trafiają i trafią do OSP w naszym regionie. Wczoraj wręczyłem promesy na zakup 10 nowych wozów dla jednostek OSP w powiecie elbląskim, braniewskim i bartoszyckim. Dzięki rządowemu wsparciu o wysokości blisko 5 mln zł nasze Druhny i Druhowie zostaną wzmocnieni nowoczesnym sprzętem

 

– mówił Andrzej Śliwka.Podczas uroczystości zostały wręczone decyzje dla druhów OSP Wojciechy, OSP Wilczęta, OSP Pieniężno o przyznaniu świadczenia ratowniczego. Ratownicy OSP, którzy ukończyli 65 lat w przypadku mężczyzn, 60 lat w przypadku kobiet oraz minimum 25 lat (mężczyźni) i 20 lat (kobiety) brali udział w bezpośrednich działaniach ratowniczych mogą ubiegać się o świadczenie ratownicze.

 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Uroczystość w Jednostce Ratowniczo -Gaśniczej nr 3 w Pasłęku ( zdjęć 16 )
Dodano: 2023-04-06 | Fot. Tomasz Żełobowski
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ taaa
  Czwartek, 06.04

  tych dwoch sliwka i krasulski sa tam gdzie media aby o nich pisali i ich pokazywali a lupiezowy obudzil sie ze snu przez wszystkie lata spal a teraz taki aktywny NA EMERYTURE DZIADKU A NIE BLOKUJESZ KORYTO I NIC NIE WNOSISZ DLA SPOLECZENSTWA

 2. 2
  --1
  ~ Czytelnik gazet
  Czwartek, 06.04

  Nie widzę księdza na zdjęciach ?

 3. 3
  +5
  ~ chester
  Czwartek, 06.04

  cóż za zdumiewająca aktywność posła ziemi elbląskiej.A tak w ogóle dzień bez Śliwki to dzień stracony!

 4. 4
  +3
  ~ agatan33
  Czwartek, 06.04

  fu, ile pisowskich twarzy. Za publiczne pieniądze robią pokazówkę i próbują wmówić ludziom, że to ich zasługa. Obrzydliwe rządy pisu.

 5. 5
  +13
  ~ Popis
  Piątek, 07.04

  Do malkontentów - Wróblewski i Wcisła do doopy bo tylko gadają i nic nie robią a jak prawie codziennie Minister Śliwka pokazuje leśnym dziadkom że chce i może, to też źle. Zdecydujcie sie Elblążanie, chcecie zmiany czy już jesteśmy ofiarami syndromu sztokholmskiego i ta PeOwska nędza Nam wszystkim pasuje?

 6. 6
  0
  ~ Ploterek
  Piątek, 07.04

  ~ Czytelnik gazet Boś ślepy, ksiundz jest. Kurde, nie ma już wydarzenia w regionie, spotkania, narady, gdzie nie jeździ min. Śliwka. Niedługo to i pewnie pojawi się na spotkaniu filatelistów ziemi elbląskiej.

 7. 7
  0
  ~ Złośliwcy
  Piątek, 07.04

  Dlaczego Elbląg ma rejestrację NO jakistnieje u nas NE. I przestańcie pie, yc że to lising. Prawie większość pojazdów w elblaskich firmach ma NO.Dlaczego.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1064529418945