Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zobacz, jak prezentuje się Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną. "Myślę, że każdy prędzej czy później tu przyjedzie"

21.09.2022, 12:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, jak prezentuje się Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną. "Myślę, że każdy prędzej czy później tu przyjedzie"

Prace przy budowie drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską – etap I dobiegły końca. 17 września odbyło się oficjalne otwarcie. Od tego czasu minęło kilka dni. Sprawdziliśmy, jak prezentuje się inwestycja i czy cieszy się zainteresowaniem turystów.


 

Aby inwestycja została w pełni zakończona należy pogłębić jeszcze 800-metrowy odcinek toru wodnego do elbląskiego portu. Po zakończeniu całości inwestycji, Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną pozwoli przepływać z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany jednostkom o zanurzeniu do 4,5 metrów, długości do 100 metrów i szerokości do 20 metrów.


Czy turyście odwiedzają Kanał? - Parkingi są pełne. To o czymś świadczy - stwierdziła p. Katarzyna. - Jestem emerytką to mi się nigdzie nie spieszy i widzę, jaka tu jest rotacja. Ludzie przyjeżdzają, robią sobie zdjęcia, niektórzy spacerują i przychodzą kolejni.
 

Kanał robi wrażenie. Inwestycja sama w sobie jest imponująca, a świadomość tego, że daje nam, jako Polsce, niezależność od Rosji, też robi swoje

 

- dodał p. Marek.


- Bardzo podoba mi się punkt widokowy. Można zobaczyć wszystko z innej perspektywy - dodała p. Agnieszka.

 

Jest wtorek, godzina 12.00. Jak na moje to jak na taką porę jest tu dużo ludzi. Myślę, że każdy prędzej czy później tu przyjedzie zobaczyć Kanał na własne oczy. To kawał historii. Takiej inwestycji nigdy nie było i już nie będzie

 

- dodał p. Zbigniew.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / Przekop po otwarciu ( zdjęć 52 )
Dodano: 2022-09-21 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Zazdrosny Egiptus.
  Środa, 21.09

  A w telewizorze zapodali słowami publicznego urzędnika programu informacyjnego, że na przekopie ruch statków jest większy niż na Kanale Sueskim. Biorąc pod uwagę niepodważalną, wysoką wiarygodność naszej państwowej telewizorni przyszłość żeglugi na przekopie kształtuje się wysoce zadawalająco. A z tejże informacji wynikało, że mieszkańcy Elbląga i miejscowości nadzalewowych są niezwykle dumni z tej inwestycji i zamierzają gremialnie udać się do Warszawy, aby podziękować twórcom i wykonawcom tego przekopu. Od dzisiaj widmo kryzysu w naszym regionie zostało zażegnane. TYLKO COSIK TYCH WIELOŚCI STATKÓW NA PRZEKOPIE NA ZDJĘCIACH NIE WIDAĆ. Czyżby znowu ktoś chce poniżyć autorów sukcesu ?

 2. 2
  --2
  ~ asd
  Środa, 21.09

  Jeszcze minimum z dwa lata zanim zacznie sie ruch handlowy do portu w Elblagu.

 3. 3
  +7
  ~ Bsp
  Środa, 21.09

  Pompatyczna propaganda w TVP, która przypomina czasy państwowej telewizji za Gierka to jedno. Ale to że kanał jest dobrą inwestycją i staje się impulsem do rozwoju Elbląga to druga sprawa i najważniejsza.

 4. 4
  --2
  ~ Kot Jarka
  Środa, 21.09

  Też uważam że punkt widokowy jest najfajniejszy z całej tej inwestycji.

 5. 5
  --5
  ~ Ciekawa
  Środa, 21.09

  Czy wśród komentujących jest ktoś kto wytłumaczył by gawiedzi dlaczego przekop jest tak wąski i płytki? Czy nie można było zrobić go szerszego i głębszego? Do stało na przeszkodzie?

 6. 6
  --7
  ~ jasnowidz
  Środa, 21.09

  Dlaczego tak jest , a nie inaczej , natura PIS tak chciała i zrobiła ,Brawo Prawo i Sprawiedliwość .Budować nowe obiekty a naród Wam za to wynagrodzi przy wyborach do parlamentu , będziecie rządzić dożywotnio , Moje słowa się sprawdzają , kiedyś mówiłem ,że komuna jak uzyska wiek emerytalny to się rozleci i co prawda .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1046669483185