Sobota, 2.12.2023, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju już w czwartek

21.12.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju już w czwartek

"W sobotę 18 grudnia Komendant Hufca ZHP Elbląg- hm. Rafał Jurczyk wraz z zastępcą- hm. Adamem Krause wzięli udział w przekazaniu betlejemskiego ognia, które odbyło się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku. Organizatorem uroczystości była Komenda Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej. Reprezentacja naszego hufca odebrała światło z rąk komendanta chorągwi hm. Macieja Micielskiego.


Betlejemskie Światło Pokoju to symbol miłości, zrozumienia ludzi i narodów. BŚP zorganizowało Austriackie Radio i Telewizja (ORF) po raz pierwszy w 1986 roku, jako część działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych, potrzebujących. Rok później patronat nad wydarzeniem objęli austriaccy skauci, którzy roznosili ogień do szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia do każdego dotarł symbol pokoju, braterstwa, miłości.


Komenda Hufca zaprasza na przekazanie światła do rąk Biskupa Elbląskiego oraz wszystkich elblążan. Uroczystość odbędzie się w czwartek (23 grudnia) o godz. 18.00 w Katedrze Św. Mikołaja w Elblągu. Proszę o zabranie ze sobą lampionów.


Niech motto tegorocznej drogi Betlejemskiego Ognia – „Światło z Betlejem nową światu da nadzieję..." - towarzyszy nam w czasie obchodów Świąt Bożego Narodzenia oraz przyszłym 2022 roku. Przy okazji w imieniu zuchów, harcerzy, instruktorów elbląskiego hufca życzę Państwu wszystkiego dobrego na święta oraz Nowy Rok.hm. Rafał Jurczyk, komendant Hufca ZHP Elbląg "
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Koszty
  Wtorek, 21.12

  Przeciez swiatelko przywozone bylo z poludnia polski to dlaczego nie przywieziono do Elbląga po drodze. Tylko szopkę robicie i koszty z jazda do olsztyna .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0451819896698