Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Podczas Świątecznych Spotkań Elblążan można pomóc zwierzętom

10.12.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Podczas Świątecznych Spotkań Elblążan można pomóc zwierzętom

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Elblągu na co dzień pomaga wielu zwierzętom, przede wszystkim bezdomnym i wolno żyjącym w Elblągu kotom, a już 11 i 12 grudnia br., podczas Świątecznych Spotkań Elblążan, pracownicy Towarzystwa oraz Urzędu Miejskiego będą wspólnie kwestować, zbierać dary i informować o udzielanej zwierzętom pomocy.
 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących wesprzeć potrzebujące czworonogi w najbliższą sobotę i niedzielę przed namiot, który stanie przy Ratuszu Staromiejskim.
 

Krótko przed tym wydarzeniem informujemy też o podstawowej działalności Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Elblągu i jego najpilniejszych potrzebach.
 

Przede wszystkim pomoc

 

 • Do głównych zadań pracowników Towarzystwa należy m.in. dokarmianie kotów. Na terenie miasta jest około 165 specjalnych budek zakupionych przez Urząd Miejski, to właśnie do nich roznoszona jest karma. Co warte podkreślenia z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami współpracują osoby, które pomagają dokarmiać koty, to głównie osoby starsze, emeryci. Akcję dokarmiania szczególnie trudno prowadzić jest zimą, kiedy wyłożone jedzenie szybko zamarza.
 • Kolejne zadanie, które prowadzi Towarzystwo to sterylizacja i kastracja wolnożyjących i bezdomnych kotów. To jak mówią pracownicy TOZ - ogranicza populację kotów i rozmiar kociego nieszczęścia. - Kot wolnożyjący jest dobrem ekosystemu, także tego miejskiego -podkreślają pracownicy i dodają, że ludzie, którzy nie życzą sobie kotów w swoim otoczeniu powinni raczej wspomagać proces sterylizacji i kastracji, a nie uciekać się do brutalnych nieraz metod.
 • Ważnym polem działalności są różne interwencje, a więc wyjazdy w przypadku informacji o porzuconym kocie, kotce znalezionej gdzieś z małymi, czy kocie błąkającym się w jakim rejonie. To właśnie te zwierzęta, także chore, wymagające leczenia, stają się podopiecznymi Towarzystwa.
 • Równolegle do prowadzonych interwencji pracownicy Towarzystwa prowadzą adopcje, próbując znaleźć bezdomnym kotom nowy dom.
 • https://www.olx.pl/d/oferta/koty-w-toz-w-elblagu-do-adopcji-CID103-IDLXbx9.html


 

Wsparcie finansowe i rzeczowe

 

Towarzystwo prowadzi swoją działalność dzięki funduszom z 1% dla organizacji pożytku publicznego, jednak potrzeby zawsze są duże. Pieniądze, które udaje się dodatkowo zebrać przeznaczane są na sterylizację kotek i kastrację kotów, leczenie zwierząt, karmę, zakup legowisk oraz klatek.

 

Podczas weekendowej zbiórki, oprócz kotów, wspomóc będzie można także potrzebujące psy. Czekamy na kołdry i koce do bud, legowiska, karmę, smycze i wszystko inne co psiakom przydać się może.

 

Więcej o akcji podczas Świątecznych Spotkań Elblążan:
https://elblag.eu/index.php/mieszkancy/16830-wspierajmy-czworonogi-podczas-swiatecznych-spotkan

 

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Elblągu – przydatne linki
http://www.elblag.toz.pl/
https://www.facebook.com/TOZElblagOfficial/
https://www.olx.pl/d/oferta/koty-w-toz-w-elblagu-do-adopcji-CID103-IDLXbx9.html

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0876281261444