Wtorek, 19.10.2021, Imieniny: Piotra, Michala, Ziemowita
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Budowa ul. Wschodniej coraz bliżej. Jest wykonawca pierwszego etapu

27.09.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Budowa ul. Wschodniej coraz bliżej. Jest wykonawca pierwszego etapu

Ponad 12,5 mln zł będzie kosztowała budowa pierwszego etapu ul. Wschodniej, czyli odcinka od ul. Łęczyckiej do leśniczówki Dębica. Miasto wybrało wykonawcę tego zadania. 

 

Pod koniec czerwca Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie ponad 900-metrowego odcinka ul. Wschodniej w formule "zaprojektuj i wybuduj", czyli wybrana firma będzie musiała najpierw wykonać dokumentację projektową drogi, a następnie zrealizować zadanie. Miasto zamierzało przeznaczyć na tę inwestycję 10,5 mln zł.

Udział w postępowaniu wzięły dwie firmy, które złożyły oferty w wysokości: 22 058 873,11 zł brutto (STARBAG z Pruszkowa) i 12 787 326,74 zł (Colas Polska z Palędzia).

 

Teraz na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu pojawiła się informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty. Miasto postawiło na Colas, która zaproponowała tańszą ofertę i to firma z siedzibą w Palędziu zajmie się wykonaniem pierwszego etapu ul. Wschodniej. 

 

Przypomnijmy. Część elblążan oprotestowała plany budowy ul. Wschodniej. Zaniepokoiło ich, że drugi etap inwestycji ma przebiegać przy Bażantarni i Górze Chrobrego. Prezydent Elbląga nie zdecydował się na spotkanie z protestującymi, ale w odpowiedzi na petycję  (podpisało się pod nią 3 tys. osób) zapewnił, że drugi etap budowy ul. Wschodniej zostanie skonsultowany z mieszkańcami.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 6

%83.3 %16.7


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ ki
  Poniedziałek, 27.09

  Budować i to szybko

 2. 2
  +8
  ~ stefania
  Poniedziałek, 27.09

  dobrze byłoby wystapić także o fundusze unijne na drogę od tego ronda przez Terkawkę do Berlinki . To może być perspektywicznie dobre i oplacalne dzialanie , choć nie pasujące do prowincjonalnych koncepcji obecnej wladzy Elblaga.

 3. 3
  0
  ~ budujmy - proszę
  Poniedziałek, 27.09

  I bardzo dobrze. Już sto lat temu, albo i wiencej, Mniemce zbudowali drogiem mniendzy Górom Chrobrego, a resztom lasu. Droga jezd do dzisiaj, ale wonska trochiem i w wonwozie. Tsza jom trochi poszeżyć tylko. Ament.

 4. 4
  +6
  ~ er ce
  Wtorek, 28.09

  Leśniczy będzie miał luksusowy dojazd do swojej siedziby za kilkanaście milionów.

 5. 5
  +3
  ~ iii
  Wtorek, 28.09

  konsultacje z mieszkańcami?? no cóż nasz Wróbelek elemelek ma ich w głębokim poważaniu. Jak już zacznie budowę nie można jej będzie zatrzymać. zniszczy wszystko co dobre jeszcze jest w Elblągu ehhh

 6. 6
  +2
  ~ Elb.
  Wtorek, 28.09

  Modrzewina do nikąd.Wschodnia do nikąd.

 7. 7
  +1
  ~ Qwerry
  Wtorek, 28.09

  Konsultacje to prowizorka. Miasto przepchnie swoje rozwiazanie, aby postawić na swoim i w konsekwencji, bedzie tak ze nic nie da zmienic. Przyklad rondo na Fromborskiej - pojawiły się głosy ze mozna by w przyszłości poscic tam tramwaj, wiec rondo zostało tak zrobione ze nie będzie tam w przyszłości miejsca. Moglbym podac jeszcze inne przykłady. A co do trasy alternatywnej tzw obwodnicy wschodniej przez parking pod gora chrobrego to tez malo prawdopodobne aby została tam wytyczona. Być może mieszka tam ktos kto blokuje to rozwiazanie...

 8. 8
  0
  ~ szuchewycze
  Wtorek, 28.09

  Czyli harley na czele a za nim pożarna straż i elblążanie pędzący "do" i "z" pracy dojadą do leśniczówki. Dalej , to już " *** w krzokach" i Wituś z Januszkiem. Aby tam dojechać to najpierw trzeba pokonać całe miasto. A wystarczyło powiedzieć, że potrzebna jest droga "do nikąd" dla cmentarza.

 9. 9
  0
  ~ zły rząd zabrał?
  Sobota, 02.10

  Najpierw było 7 mln. Teraz 11. Szwagier wygrał "przetarg".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.