Niedziela, 24.10.2021, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Piętro w dawnym Plastyku po raz kolejny wystawiono na sprzedaż

06.07.2021, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Piętro w dawnym Plastyku po raz kolejny wystawiono na sprzedaż
Fot. archiwum redakcji

Miasto po raz trzeci wystawiło na sprzedaż drugie piętro w budynku po dawnym Plastyku. Tym razem cena wywoławcza jest niższa i wynosi 600 tys. zł. Przetarg odbędzie się 6 września.

 

Prezydent Elbląga ogłosił trzeci ustny przetarg ograniczony na sprzedaż nieruchomości przy ul. Królewieckiej 195b, którą Miasto kupiło w 2002 roku od Spółdzielni Pracy Przemysłu Skórzanego Plastyk.

Przedmiotem przetargu jest udział do 2463/10000 części w nieruchomości zabudowanej budynkiem o funkcji handlowo-usługowej, posadowionym na działce nr 825/2, wraz z udziałem 15/100 części nieruchomości stanowiącej działkę nr 824/2 - droga wewnętrzna. Z udziałem związane jest prawo do korzystania z pomieszczeń hali produkcyjnej wraz z zespołem pomieszczeń biurowo-socjalnych i gospodarczych, o łącznej pow. użytkowej 923,4 m2, niestanowiących odrębnej nieruchomości lokalowej, usytuowanych na II piętrze (III kondygnacji)

- czytamy w ogłoszeniu o przetargu.

 

Z uwagi na brak dostępu pomieszczeń będących przedmiotem przetargu do klatki schodowej usytuowanej w budynku posadowionym na działce nr 825/3, ogranicza się krąg osób mogących wziąć udział w przetargu, do współwłaścicieli działki nr 825/2. Nabywca zobowiązany będzie do skomunikowania nabytych pomieszczeń poprzez posiadaną przez niego nieruchomość, zaznacza Miasto w warunkach przetargu.

Cena wywoławcza nieruchomości to 600 tys. zł, czyli o ponad 120 tys. zł mniej niż podczas pierwszego przetargu w 2020 r. 
 

Przetarg odbędzie się 6 września, o godz. 11, w Ratuszu Staromiejskim .

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Mieszkaniec
  Wtorek, 06.07

  cyt. "...i wynosi 600 tys. zł. Przetarg odbędzie się 16 listopada." cyt. "Przetarg odbędzie się 6 września, o godz. 11, w Ratuszu Staromiejskim." To kiedy w końcu przetarg, bo są dwie inne daty podane.

 2. 2
  +5
  ~ Student Gdański
  Wtorek, 06.07

  Idealnie wpasowała by się tam industrialna strefa jadalniana na bazie gastro strefy w galerii metropolia w Gdańsku. Wielkie przeszklone szyby, miejsce do wspólnych spotkań wszystkich grup wiekowych i pełno miejsc do wypoczynku. Sprawdził by się również projekt montownii gdańskiej, gdzie w dawnej hali u-bootów zrobiono strefę gastro i wypoczynku.

 3. 3
  +2
  ~ Elblag - nic tu nie ma
  Wtorek, 06.07

  Kolejny walek. Miasto kupilo drugie pietro w budynku bez dostepu do klatki schodowej. Kto sie zgodzil na takie rozwiazanie? Na miejscu tych dwoch potencjalnych zainteresowanych poczekalbym az cena mocno spadnie...

 4. 4
  +2
  ~ JesusAlvaro
  Środa, 07.07

  Do rozbiórki a nie do sprzedaży. Wielki, przestarzały i odpychający moloch w pogarszającym się stanie technicznym, bo ma kilku właścicieli i żaden się nie poczuwa do wyłożenia kasy na remont.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.