Wtorek, 29.11.2022, Imieniny: Blazej, Walter, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Projekt Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19 - do 12 grudnia każdy może zgłosić swoje uwagi

10.12.2020, 13:00:33 Rozmiar tekstu: A A A
Projekt Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19 - do 12 grudnia każdy może zgłosić swoje uwagi
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Rząd ogłosił projekt Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19. Do 12 grudnia każdy może zgłosić swoje uwagi do projektu. Z kolei 15 grudnia rząd planuje przyjąć gotową strategię.

 

Założenia projektu narodowej strategii szczepień zaprezentowali minister-członek Rady Ministrów Michał Dworczyk, minister zdrowia Adam Niedzielski, szef Centrum Analiz Strategicznych dr hab. Norbert Maliszewski oraz Główny Doradca Prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban.

 
Darmowo i dobrowolnie

– Naszym celem jest przeprowadzenie programu szczepień, dzięki któremu mamy uzyskać odporność populacji – powiedział minister Michał Dworczyk. – Jest to jedna z największych operacji logistycznych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Cały proces będzie przeprowadzony w sposób przyjazny dla obywateli – dodał.


Podstawowym celem zaprezentowanym w programie jest dostarczenie szczepionek:

•    bezpiecznych i skutecznych,
•    w wystarczającej ilości,
•    w najkrótszym czasie,
•    darmowych,
•    dobrowolnych i
•    łatwo dostępnych.
 

Dokument składa się z 9 rozdziałów opisujących m. in. skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek, proces zakupów i finansowanie, dystrybucję i logistykę, zalecenia medyczne i organizację punktów szczepień czy kolejność szczepień.


Propozycje zmian w programie szczepień można przesyłać pod adresem: konsultacje-koronawirus@kprm.gov.pl do soboty 12 grudnia 2020 r. do godz. 10.00.
 

Akcja informacyjna i profrekwencyjna

Przed rozpoczęciem szczepień rząd planuje przeprowadzić dużą akcję informacyjną i profrekwencyjną. Wszystko po to, aby zachęcić do szczepień jak największą liczbę obywateli.


– Przygotowujemy kompleksowy pakiet informacyjny obejmujący kampanię medialną, serwis poświęcony szczepieniom oraz infolinię – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. – Tak, żeby każdy z nas mógł poznać szczegóły dotyczące szczepień – dodał.
Punkty szczepień przeciw COVID-19


Osoby zainteresowane zaszczepieniem będą mogły to zrobić:

•    stacjonarnie w placówkach POZ,
•    stacjonarnie w innych placówkach medycznych,
•    przez mobilne zespoły szczepiące,
•    w centrach szczepiennych szpitali rezerwowych.
Wprowadzanie szczepionki do obiegu – jak to wygląda krok po kroku


Zatwierdzenie szczepionki na COVID-19 odbywa się za zgodą Komisji Europejskiej.


Szczepionka przeszła już m.in. szczegółowe badania laboratoryjne. Na obecnym etapie specjaliści z 27 krajów UE dokonują oceny dokumentacji. Następnie do 29 grudnia na posiedzeniu Europejskiej Agencji Leków planowane jest głosowanie ekspertów z krajów członkowskich. Wspomniany proces zakończy się wydaną kilka dni później decyzją Komisji Europejskiej.


Oznacza to, że proces rejestracji powszechnych szczepień rozpocznie się najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2021 r.

 

 


gov.pl

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ -ccccc
  Czwartek, 10.12

  zapomnieliście dopisać ,że dwudawkowych,a to najważniejsze kryterium.a kto da gwarancję bezpieczeństwa i poniesie odpowiedzialność za powikłania? jest takowy?

 2. 2
  +6
  ~ MG-34
  Czwartek, 10.12

  Bezpieczna szczepionka ? Dlaczego lekarze jak i producent nie bierze odpowiedzialności prawnej za skutki uboczne?

 3. 3
  +4
  ~ Wertex
  Czwartek, 10.12

  hehe jaka to ściema z tym "bezpieczeństwem" to pokazuje choćby fakt, że Europejska Komisja jeszcze nie zbadała do końca tej szczepionki ale oni już od dawna zakładają, że wyda pozytywną opinię i zatwierdzi te szczepionki - w taki sposób, to jak by podawali nawet arszenik to by został zatwierdzony a oni by go nam wstrzykiwali. Aha nie zapominajcie dodać, że np. Szwajcaria już odmówiła zaakceptowania tej szczepionki, no ale Szwajcaria nie należy do eurokołchozu. No i pytanie cosiędalej dzieje z jużco najmniej 4 osobami w W.Brytanii, które juz sięzaszczepiły i dostały porażenia mięśni twarzy podobne do udaru mózgu - na szczęście samo porażenie im minęło ale takiego odczynu poszczepiennego nie było w ulotce producenta szczepionki i jasno widać, że ta szczepionka to jest testowanie na ludziach.

 4. 4
  0
  ~ Pomyślcie Ludzie
  Piątek, 11.12

  Idźcie się szczepić popadacie jak muchy i nikt za to nie beknie covida rozprowadzily chiny żeby się pozbyć starszej populacji społeczeństwa. Ta choroba istnieje to jest fakt mocniejszy, zdrowszy organizm przerwa inne nie, ale nie pomoże w tym żadna szczepionka tym bardziej zrobiona na kolanie przez pfizera ktory nie raz zaplacil miliony czy milaiardy dolarów odszkodowań za leki/szczepionki ktore zamiast pomagać pogarszały stan zdrowia. A teraz zbija potężne pieniądze i nie mają za to żądnej odpowiedzialności. A wy matoły wierzycie w te pisowskie tvp. Dobrze mniej gamoni bedzie na tym świecie populacja sama sie przeszereguje.

 5. 5
  --2
  ~ fasola
  Piątek, 11.12

  ~ Wertex Teraz rozumiem o czym mówi kościół ciągle, że jest "cywilizacja śmierci". Dzięki szczepionce miliony ludzi przeżyją a ty chcesz to utrudniać. Zastanawia mnie czemu nienawidzisz ludzi? I jeszcze ci odpowiem - nie, nikt by nie pozwolił podawać ludziom arszeniku. Tu już twoja wypowiedź robi się kuriozalna.

 6. 6
  +1
  ~ wawa2020
  Piątek, 11.12

  Czy to będzie tak samo jak ze szczepionką na grypę?, czyli jak zwykle dużo szumu a efektów żadnych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3389129638672