Środa, 5.08.2020, Imieniny: Oswald, Emil, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zużyte rękawiczki wyrzuć do kosza

26.05.2020, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zużyte rękawiczki wyrzuć do kosza

W związku z występowaniem koronawirusa SARS-Cov-2 wiele osób korzysta ze środków zapobiegawczych (maseczek, rękawiczek) stosowanych np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej czy w trakcie zakupów w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa.
 

Niestety, dbanie o zdrowie nie zawsze idzie w parze z ekologią. Coraz częściej wielu z nas wyrzuca zużyte rękawiczki przy sklepach, chodnikach lub do przydrożnych rowów. Tak robić nie wolno!


Pamiętaj: zużyte rękawiczki należy wyrzucać do kosza.


Miasto apeluje, by nie rozrzucać zużytych maseczek ochronnych czy jednorazowych rękawiczek na trawnikach, chodnikach czy w przestrzeni miejskiej. Jeżeli nie jesteśmy w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, to wrzucajmy zużyte materiały do miejskich koszy, żeby nie stwarzać realnego zagrożenia.
 

W domu wszystkie odpady tego typu powinniśmy wyrzucać do koszy lub czarnych worków przeznaczonych na odpady zmieszane.
 

W czasie trwania pandemii zalegające odpady stanowią zagrożenie epidemiologiczne dla każdego z nas.

 

 

UM Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ 1
  Środa, 27.05

  Statystki bez zmian a mimo to mniej niż połowa nosi maseczki. Gdzie jest policja straż miejska

 2. 2
  0
  ~ 2
  Środa, 27.05

  A ilu sprzedawców w warzywniakach i sklepach spożywczych bez maseczek. Czy sanepid zdalne sprawuje kontrolę? Patrol policji z wojskiem tyłem do chodnika ,żeby przypadkiem nie zauważyć tych bez masek. I tak w tym miasteczku chciałoby się rzec nad rzeczką , bardziej nad kanałem.

 3. 3
  0
  ~ Jan K. Senior.
  Środa, 27.05

  Polacy wymusili odejście od maseczek i innych nakazów sanitarnych. Uznali, że to sztuczne zagrożenie i te zalecenia nie tylko ograniczają ich wolność osobistą, ale jak w przypadku masek, zagrażają zdrowiu (ale papierosy nie). Stąd na ulicach, w sklepach czy w ogóle coraz częściej w każdym miejscu widać jak odpuściliśmy zasady bezpieczeństwa. Znikoma liczba testów, mamy najmniejszy wskaźnik w Europie, nie pozwala na ustalenie faktycznej liczby chorych. Stąd nagle gdzieś tam "wybuchają" nowe ogniska epidemii, bo nikt naprawdę nie wie jaka jest sytuacja. Dodatkowo wybitni znawcy przedmiotu, jakimi okazują się gwiazdy estrady, czy sportowcy niszowych dyscyplin, przekonują Polaków, że to wszystko to celowa gra. A Polak jak to Polak wierzy w to w co chce wierzyć, bo tak jest mu wygodnie. Efekt jest źle, będzie jeszcze gorzej. Polacy jako pierwsi, jeżeli nie jedyni, będą musieli przystąpić do egzaminu poprawkowego z koronawirusa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.