Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

„Zamień odpadki na kwiatki”. Przed nami XII Elbląskie Dni Recyklingu

15.05.2019, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Zamień odpadki na kwiatki”. Przed nami XII Elbląskie Dni Recyklingu
Fot. Ryszard Biel
Po raz dwunasty w Elblągu odbędą się Dni Recyklingu. W sobotę, 18 maja, elblążanie będą mogli wymienić niektóre odpady na rośliny. - Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie segregacji odpadów – zaznaczył Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zorganizowanej dziś konferencji prasowej.
 
Tradycyjnie, na Placu Jagiellończyka, w godz. 10:00-15:00, w ramach Elbląskich Dni Recyklingu odbędzie się festyn.
 
Spotkanie pracowników ZUO w Elbląg z mieszkańcami będzie okazją do przekazania odpadów selektywnie zbieranych w gospodarstwach domowych przez cały rok. W roku 2018 ZUO zebrało podczas imprezy ponad 15 ton odpadów. Jak co roku pozyskane surowce wtórne zostaną przekazane do recyklingu
 
– mówił Witold Wróblewski.
 
W tym roku ZUO przygotowało ponad 4 tysiące roślin, które przekaże elblążanom w zamian za odpady. - Zostały przewidziane także inne nagrody: gadżety, słodycze, balony i upominki dla uczestników konkursów – wymieniał Andrzej Lemanowicz, dyrektor ZUO.
 
Nie zabraknie też części artystycznej. - Na scenie zostanie wystawione przedstawienie pt. „Segregacja odpadów to żaden kosmos”. Wystąpią też tradycyjnie dzieci z placówek oświatowych oraz z Centrum Tańca Cadmans informował Andrzej Lemanowicz. - W trakcie warsztatów recyklingowych dzieci będą wytwarzać nowe przedmioty z pozyskanych surowców wtórnych np. piórniki z opakowań plastikowych, będą dekorować torby z materiału, ozdabiać podstawki do kubków z drzewa, a także wykonają zielniaki w specjalnych doniczkach umożliwiających obserwację korzenia. W trakcie zabawy z chustą animacyjną prowadzonej przez animatora dzieci utrwalą zasady segregowania odpadów. Dla dzieci dostępne będą takie bezpłatne atrakcje jak: trampolina, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie buziek, strzelanie piłką do bramki.
 
- Celem organizacji festynu jest uświadomienie mieszkańcom co to jest recykling oraz jak można chronić środowisko poprzez segregację odpadów. Formuła festynu polegająca na zbiórce odpadów połączonej z atrakcjami dla dzieci i wręczaniem nagród to najlepsza motywacja do zaangażowania mieszkańców w projekty ekologiczne. Gratuluję ZUO ponownej organizacji tego wydarzenia – podkreślił Witold Wróblewski.
 
Rok w rok Dni Recyklingu cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko naszego miasta, ale i regionu. - Podczas pierwszej edycji zebraliśmy 4 ton odpadów. W ubiegłym roku było to 15 ton. Rekordem było 30 ton, ale w ostatnich latach zazwyczaj mamy te 15 ton – dodała Eliza Leszczyńska Rogalska, Specjalista ds. promocji i edukacji ekologicznej ZUO.
 
Na Festyn można przynieść zużyte baterie, makulaturę, puszki aluminiowe, opakowania z tworzyw sztucznych, nakrętki z tworzyw sztucznych, opakowania szklane, opakowania po płynnej żywności i napojach, sprzęt elektroniczny i elektryczny.
 
Więcej na temat zbiórki w regulaminie.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ kazik
  Środa, 15.05

  widzę że były burmistrz Tolkmicka dobrze wylądował......., mam nadzieję że nie zadłuży wysypiska śmieci...., tak jak gminę Tolkmicko....

 2. 2
  +24
  ~ co z ceną ciepła?
  Środa, 15.05

  Trzymajcie mnie - on, administrator, nawet łajnem w śmietniku się zajmuje. To świadczy o szacunku do sprawowanego urzędu i poziomie osobnika na fotelu. Nawet w śmieciach nie mogą zrobić nic samodzielnie - on przebiera, selekcjonuje, utylizuje. Zapewne dumni ze swojego wybrańca są jego wyborcy i wrobione słupy. Był ślepy i głuchy a teraz doszła dolegliwość apodyktycznego celebryty . Proszę - zacznij pan pracować i szanować urząd albo zlikwiduj departamenty z ubezwłasnowolnionymi kumplami i sam, w pojedynkę, rób to co teraz robisz za "dwór". Tylko że ta "aktywność" to tylko mina do obiektywu i gadanie bez działania. Chłopie !!!! szanuj mieszkańców . To już jest chore - albo prezydent, albo śmietnikowy archeolog.

 3. 3
  +20
  ~ ks
  Środa, 15.05

  Rysiek gdzie twoj vice jakoś zniknął. Co ten czruś robi czy tylko z cycem knuje

 4. 4
  +18
  ~ Kumamolek
  Środa, 15.05

  Tu knuja wszyscy, drugiej takiej zepsutej kliki nie ma , rabią sobie wzajemnie dup, plują na siebie, bawią w koterie ale stoleczki i kasa leci! Typowa prowincja powiatowa, z ta roznicą ze nic juz sie nie ukryje ,

 5. 5
  +14
  ~ pytam się
  Czwartek, 16.05

  Czy w całej Polsce niema już fachowców do zarządzania co jak co przyszłościowa firmą. Na zachodzie firmy na śmieciach zarabiają i to duże pieniądze, a u Nas no co? Pan, który był burmistrzem wygenerował długi, teraz będzie zarządzał taka firmą, trochę poczekamy. A gdzie obiecana obniżka za ciepło te 20%, już nie idzie żyć idziesz do sklepu a tam ceny z kosmosu, czekamy chociaż na obniżkę ciepła.Panie prezydencie obiecałeś, obiecałeś w kampanii wyborczej, dlatego zostałeś wybrany i co? pytam się.

 6. 6
  +14
  ~ Ryszard Klim
  Czwartek, 16.05

  Do wywołujących- mnie i "ciepło". Zapewnienia wyborcze słyszeliśmy. Wielu je kupiło. Budowa źródła. obniżka o 20 % , bardzo ambitne i godne pochwały programy -bezpieczny senior. zadowolony mieszkaniec i pracownik. I inne. Formułowane przez tych , którzy rządząc 4 lata , mieli najlepsze rozeznanie w pokryciu finansowym tych programów. Czekałem jak i inni pól roku na triumfalne ogłoszenie, że rozpoczęto. Była zamiast tego totalna katastrofa informacyjna. Pytałem się kilkakrotnie- cisza. Stąd List Otwarty. Zawarłem kompleks spraw "ciepła". Otrzymałem "coś", nie odpowiedź. Arogancja władzy to delikatne określenie. Pomijam naruszenie prawa do odpowiedzi zawarte w dwóch ustawach. Wstydzę się za brak odwagi "władzy", aby stwierdzić, że to co obiecano. to była "ściema".Sygnalizuję temat-cdn. Pzdr

 7. 7
  +15
  ~ do Ryszar Klim
  Czwartek, 16.05

  Bezczelność władzy jak widać niema granic, władza chciała tylko władzy, a odbiorców ciepła ma za głupków. Znaleźli się tacy dyrektorzy szkół co wygrali, a My no cóż płakać i płacić, a nauczyciele zrobią jeszcze jakiś strajk, chyba i my musimy pomyśleć jak wyegzekwować to co było obiecane te 20% i nowe źródło ciepła.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.030816078186