Wtorek, 26.05.2020, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za nami Dark Female Festival. "My kobiety możemy pokazać swoją siłę i moc"

16.03.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami Dark Female Festival. "My kobiety możemy pokazać swoją siłę i moc"
fot. Patryk Mamczyński

Wczoraj, 15 marca, w klubie Mjazzga, odbył się koncert trzech charyzmatycznych zespołów w ramach ogólnopolskiej trasy Dark Female Festival. Elblążanie mieli okazję posłuchać niezwykłych i utalentowanych zespołów takich jak KEstrella, As Night Falls i Arshenic.

Dark Female Festival to ogólnopolska trasa koncertowa trzech zespołów, które charakteryzują się mocnym brzmieniem i żeńskim rockowo metalowym wokalem. Głównym celem tej trasy było wskazanie tego, jaką siłę ma damski wokal.

 

Festiwal powstał trochę z przypadku, kiedy to razem z KEstrellą graliśmy w Poznaniu. W trakcie rozmowy doszłyśmy do wniosku, że dziewczynom w zespołach metalowych ciężko jest się przebić. Obie postanowiłyśmy stworzyć fajną trasę, w której wspólnie pokażemy, że żeński wokal ma siłę. Dlatego też do współpracy zaprosiłyśmy jeszcze Anię z As Night Falls

- mówiła Oliwia Bartuś-Staszak, wokalistka Arshenic.

Trasa koncertowa festiwalu obejmuje trzy miasta: Iławę, Elbląg i Warszawie. Początkowo koncerty miały odbyć się w rodzinnych miastach zespołów, niestety ze względów logistycznych nie udało się tego zrealizować.


Choć jako band pochodzimy z różnych miast, to funkcjonujemy właśnie jako warszawski zespół. W związku tym jako gospodarze zaprosiliśmy resztę zespołów do stolicy, aby tam dać pierwszy koncert. Elbląg został wybrany przez Arshenic, a Iława ze względów logistycznych. Niestety do rodzinnego miasta As Night Falls nie moglibyśmy się w krótkim czasie dostać, ze względu na położenie Katowic

- mówiła Wioleta Kowalczyk, wokalista KEstrelli

Elbląg nie bez powodu znalazł się na trasie koncertowej Dark Female Festival. Jest to rodzinne miasto Bartosza Staszaka perkusisty zespołu Arshenic, który to właśnie w Elblągu rozpoczął swoje muzyczne podboje. Podczas koncertu widzowie mogli zobaczyć niezwykłe stroje sceniczne, posłuchać mocnych zapadających w pamięć dźwięków, jak również przenieść się w świat muzyki płynącej prosto z serc wykonawców.

 

W naszej trasie najlepsze jest to, że my kobiety często uważane jako płeć delikatna, subtelna możemy pokazać swoją siłę i moc. Każda z nas przedstawia trochę inny gatunek muzyczny, pokazuje siebie z innej strony. Fajne w tego typu koncertach jest to, iż możemy ukazać, że płeć żeńska też potrafi. Nasza muzyka pokazuje, że melodyjne klawisze i wokal mogą się świetnie połączyć z ciężką gitarą i stworzyć niesamowity dźwięk

- mówiła Anna Achtelik, wokalistka As Night Falls.

- Możemy przekazać dobrą energię, swoje zamiłowania tego rodzaju muzyką i radość z tego, co robimy. Dzięki festiwalowi możemy zarazić wszystkich naszą muzyką i pasją - dodał Anna Achtelik.

Czy w Elblągu cel ten został osiągnięty? Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia !
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Dark Female Festival ( zdjęć 72 )
Dodano: 2019-03-16 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ nord
  Sobota, 16.03

  Czyżby koncert bez publiczności , czy raczej ochrona dóbr osobowych ? Tak , czy innaczej bardzo fajne zdjęcia i mam nadzieję dobry czas dla widów . My wybieramy się w najbliższy czwartek , 21.03. na trojmiejski jazz z elblaskim akcentem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.